Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átlagosnál több magzatvíz...

Átlagosnál több magzatvíz kinél okozott problémát a terhessége alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 hetes kismama vagyok.

Tegnapelőtt elmentem egy genetikai ultrahangra más miatt,amivel végül nem lett probléma,viszont találtak mást.. átlagnál több magzatvíz..

AFI:20,30 lett.

Eddig egyik ultrahangnál sem volt baj vele,mindig normál volt. Most rám hozta a doki a frászt.

Cukorterheléses vérvételem jó lett,így az miatt nem.

El kell mennem ilyen torch vizsgálati vérvételre meg valami ch anyagcsere vizsgálatra.

Erről nem sokat tudok amúgy.

Annyi,hogy toxoplazma vizsgálatot azt csináltattam még 12 hetesen,átestem már rajta régen.

Lombikos kismama vagyok amúgy,így mielőtt belekezdtünk elvégeztek egy csomó vizsgálatot hozzá,de nem volt semmi betegségem,fertőzése stb.

Teljesen tanácstalan vagyok..ez a második terhességem az elsőnél nem volt semmi probléma. :(

Ja annyi,hogy nifty tesztet csináltattunk ami teljesen jó lett.

Más eltérést nem találtak a babánál.

Az igaz,hogy hamarabb megrepedhet a burok a sok víztől?

Köszönöm a válaszokat!



2021. nov. 18. 02:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Cukor még lehet, annak ellenére hogy most a terhelésed jó volt
2021. nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!

De akkor nem értem,ha vérvétel szerint jó a cukrom,hogyan lehet mégsem jó? Vagy ez egyik napról a másikra változhat?

Pénteken voltam a cukorterhelésen. :(

2021. nov. 18. 08:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem enyhe gdm van. Most a második terhességnél már nem is terheltek, hanem befektettek cukorprofilra. Minden megerőltetés nélkül rendben volt. Akkor még nem is tartottam olyan szigorúan a diétát. Természetesen mértem a vércukorszintet. Most a 34. héten már tartanom kell a diétát, mert magasabb lenne az érték.
2021. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
cukorbetegség lehet.sok magzatviz nem mindig jelent bajt
2021. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első gyereknél engem is elküldtek torch tesztre, mert több volt az átlagosnál a magzatvíz. A cukorterheléses vizsgálat jó volt. A torch teszt sem mutatott semmi gondot. Így azt mondta az orvos, nem kell foglalkozni vele. A következő uh-n már normál mennyiségű magzatvíz volt. Második gyereknél is elküldtek több magzatvíz miatt genetikára, de ott is minden rendben volt, és a doki mondta, hogy valóban több a magzatvíz, mint normál esetben, de még elfogadható tartományban van. Később már nála sem mutattak több magzatvízet. Barátnőmnek viszont sok volt, de nála kiderült, hogy probléma volt a cukrával.
2021. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a 20.heti genetikai uh-n lett átlagtól több magzatvíz.

Küldtek vizsgálatokra, még chorion boholy mintavételre is, és nem volt gond.

A cukorterhelésem épp határeset volt, de azt mondták, nem kell diétázni.

A 24.héten volt kontroll, még akkor is kicsit több volt a magzatvíz, de a genetikus azt mondta, hogy picit nagyobb a baba, és így érzi jól magát ennyi vízben.

Már nem emlékszem pontosan, de a 30.hét körülre állt vissza az átlagis magzatvíz mennyiség.

Én is féltem korai burokrepedéstől, de nem volt gond. Végül később született meg, mint a kiírt dátum.

Ne idegeskedj, minden rendben lesz!

2021. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy írtatok. ❤️

Remélem nálam sem lesz semmi gond. 🙏

Ez a második terhességem,elsőnél nem volt semmi gond az egész terhességem alatt. Hát ez kis csöppség most bepótolja nekem azt is.. 🤦🏻‍♀️😔🥰

2021. nov. 18. 13:26
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak gondoltam leírom mi lett végül!

A cukrommal semmi baj nem volt,de semmi! Sok vizsgálatot elvégeztek,úgyh csak a cukorra alapozni nem szabad!! Minden rendben volt mindennel,kivéve az ultrahangon amit láttak ugye.

A babám lyukas szívvel és érszükülettel született! Szóval vele volt baj,de nem tudták megmondani amég bent volt,hogy pontosan mit is láttak!

Császárral született meg,hamarabb kivették inkább. Nem kellett műteni se semmi. Az érszűkületet 2 hónaposan ki is nőtte és a lyuk is záródik össze. :)) Csodálatos,gyönyörű,vigyorgós,tökéletesen fejlődő baba! :))

2022. aug. 4. 15:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!