Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negyed szem algopyrin a 3....

Negyed szem algopyrin a 3. trimeszterben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon megfáztam, be kellett vegyek egy negyed szem algopyrint, hogy el tudjak aludni este, tegnap nem tudtam elaludni.

Holnap váltok ki panadolt, ma nem tudtam, nem volt gyógyszertár.

Negyed szem algopyrintől nem lesz baj? Direkt nem egy szemet vettem be, csak egy negyedet.


28hkm


2021. nov. 24. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha egy egészet vettél volna sem lenne baj sőt ha 2 szemet egyszerre akkor sem, baj az nem ennyitől lesz, nem kell minden ilyen piszlicsáré dolgon reszketni, a stressz nagyobb baj ugyanis.
2021. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Es amugy negyed szem megis mi a szarra jo? Mert az kb placebo.
2021. nov. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem a "terhesség alatt szedhető" fájdalomcsillapítók semmit se értek. Párszor olyan erős fejfájásom volt, hogy felkelni sem tudtam. Lázat is az csillapította. A kórházban Algoflexet adnak, szülés után is.

Szenvedni rosszabb (babának is), minthogy a 9 hónap alatt bekapsz pár szem Algopirint. (A te esetekben 1-et sem...)

2021. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ez így a lehető legrosszabb megoldás. Ilyen kis mennyiségben a hatás elhanyagolható, cserébe tok feleslegesen bevettél egy gyógyszert.

Ha rosszul vagy, inkább vegyél be egyszer egy egész algopirint, mert az sem tesz jót terhesen ha lázas vagy.

Egyébként mostanság derült ki hogy a paracetamol sem feltétlenül biztonságos a terhesség alatt.

2021. nov. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes, nekem is a bevehető gyógyszerek közé sorolta a dokim az algoflexet, meg is lepődtem. Algopyrin, Panadol, Rubophen mehet. Nekem rengeteget fáj a fejem, örülök ha egy elmúlasztja, nemhogy egy negyed.

Ilyeneken felesleges aggódni. Én is aggódtam, azt mondta a doki ezek nem ártanak a magzatnak, inkább vegyem be, mint szenvedjek, mert az viszont tényleg nem tesz jót neki.

2021. nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!