Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is 'gáz', ha...

Szerintetek is 'gáz', ha szeretnék kicsit többet adni magamra? Ti hogy álltok/álltatok ehhez?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok és van egy másfél éves kisfiam.

Mostanában egyre inkább úgy érzem, hogy elégedetlen vagyok a külsőmmel, teljesen elhanyagolom magam.

Szeretnék kicsit tenni ez ellen, de mindenki a környezetemben azzal jön, hogy 'ennek nem biztos, hogy most van itt az ideje' meg hogy 'sok mindennel tudnál ehelyett foglalkozni' stb.


Nem körmöshöz meg pilláshoz szeretnék menni 2 naponta.

Egyszerűen csak szeretnék eljutni pl a fodrászhoz. Szeretnék elmenni egy drogériába pár új smink cuccért esetleg. Ez tényleg ennyire önző dolog lenne?


2021. dec. 3. 08:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Most komolyan ehhez kinek mi köze van?

Ha csak ilyen jelentéktelen "változtatásról" van szó, mit kell ezen megbeszélni, vitát generálni belőle?

Elmész és kész.


Egy esetben van másnak beleszólása, ha más pénzét kéred rá vagy nem tudod megoldani nélkülük a gyerekfelügyeletet.

2021. dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem önző dolog, ha lelkileg szükséged van erre, akkor hajrá.


Ha valaki megszól emiatt, azzal meg ne törődj. Sok véranya annak a híve, hogy akkor vagy jó szülő és látszik, hogy mennyit gürcölsz a gyerek mellett, ha lenőtt hajú szőrös hónaljú elhízott tenyészzombiként éled át életed.


Nem kell igénytelennek lenni. De mondjuk azért arra ügyelj, hogy a realitás talaján maradj ezen a téren is.

2021. dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

1-es!

1: a másfél éves fiam nem fogja vigyorogva, es nyugton leülni a fodrásznál töltött időt :)

2: nálunk közös kassza van, megbeszéljük a férjemmel, hogy ki kire vesz ki :)



2-es!

Köszönöm szépen a segítséget! Persze, semmiképp sem szalad el velem a ló, soha nem volt az a fajta. Egyszerűen csak egy kis újítás kellene, ne legyek ennyire unalmas :D

2021. dec. 3. 08:54
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

"1: a másfél éves fiam nem fogja vigyorogva, es nyugton leülni a fodrásznál töltött időt :)"


Ezért pontoztál le?

Nekem a férjem vigyáz a gyerekekre, ha fodrászhoz megyek. Nem gyakran, mert nem olyan a hajam, de nem ez a lényeg.


Hanem az, hogy minek vonsz be olyat a dolgaidba, aki csak kritizálni tud?

Annak kell egyetérteni veled, akire bízod a gyereket. Nekem soha nem jutott még az eszembe bevonni pl: az anyósomat, ha nem akarom, hogy jajongjon.

2021. dec. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Tehát a férjed/párod nem támogat ebben?
2021. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nem veszi át addig? Ez így elég gáz...
2021. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%

Akkor a szülővé válás óta ugye a férjed sem volt még hajat vágatni?!


A közös kassza miatt nem biztos, hogy tudok jó tanácsot adni, mivel nálunk a pénzügyi rész másként működik, és a fodrászlátogatás meg a smink elég széles árkategóriában mozog... Ennek ellenére nem hiszem, hogy tudnék olyan helyzetet elképzelni, amikor észszerű keretek között ennyi ne férne bele a családi költségvetésbe is akár. És igen, a másfél éves simán apával tud maradni arra az 1-2 órára.

2021. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de a párodnak nem érdeke, hogy téged lelkileg (is) feltöltsön egy kis fodrászkodás, kozmetikus, vásárolgatás a drogériában?! Nem muszáj és persze nem is szabad vagyonokat elkölteni ilyesmire, de már kiszakadni a mindennapokból, akár csak 1-2 órára, fényéveket javíthat a kedveden és az önbecsüléseden, ha ebben a férjed nem támogat, szerintem az elég gáz…
2021. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

4! Nem pontoztam le senkit, mert valamilyen szinten eddig mindenki válasza hasznos volt számomra! :)


A férjem sajnos nagyon sokat dolgozik, hétköznap és hétvégén is.. Na meg általában azt a választ kapom tőle, hogy 'majd', az meg tudjuk mikor lesz :D


Anyukám tudna vigyázni a fiamra még, de Ő is leszól, ha szerinte felesleges dologra költök, amit nem értek, hiszen nem Ő adja..


Kicsit lent vagyok most lelkileg, lehet ezek miatt.. ezért is gondoltam, hogy talán ez segítene.:/

2021. dec. 3. 09:41
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
De neked most az a lényeg, hogy eljuss a célodig. Anyud beszólása ebben nem akadályoz, nem? Hadd piszkáljon, te elmész a fodrászhoz és kész. Megmondod, hogy nem az ő dolga, mire költötök. Mondok én rosszabb kritikát is anyámra és nincs harag. Felnőtt emberek vagyunk. Nem mindig az idősebbnek van igaza.
2021. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!