Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordulhat kenetvétel,...

Előfordulhat kenetvétel, hüvelyi vizsgálat után enyhe barnázás? Ha igen, mennyi ideig "normális"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 36 hetes kismama vagyok, pénteken volt GBS szűrésem és hüvelyi méhszáj vizsgálat. Szombaton és vasárnap nagyon enyhén 3-4× pisilés után picit barna volt a wc papír. Mai nap is tapasztaltam, de eddig ma csak 1x. Tényleg nagyon enyhe. Ma voltam NST-n, akkor elfelejtettem megkérdezni , mert azt hittem már elmúlt, de amint hazaértem megint picit barna volt a papír... szidtam is magam hogy elfelejtettem rákérdezni. Szülésznővel sikerült beszélnem, ő azt mondta hüvelyi vizsgálat után előfordul az ilyesmi, ne izguljak. A kérdésem csak az, hogy másnak is előfordult hogy még utána 3 nappal is jelentkezett ez az enyhe barnázás? Azt még hozzáteszem hogy egész hétvégén feküdtem, mert szigorú pihenést javasoltak. Esetleg lehet hogy a fekvés miatt tisztulgat ilyen hosszú ideig a hüvely? Lehet hogyha szombaton egész nap függőlegesben lettem volna, akkor már elmúlt volna...

Legközelebb pénteken kell mennem vizsgálatra, az orvosomat pedig sose tudom elérni telefonon, péntek óta már próbáltam hívni ezzel kapcsolatban, de nem veszi a telefont. Nagyon kellemetlen, nem akarom zavarni, de nyilván aggaszt kicsit ez a dolog. :(



2021. dec. 6. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha hüvelyi vizsgálatnál csinál méhszáj tágítást, akkor van vérzés vagy barnázás, egyébként nem szabadna lennie.
2021. dec. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hüvelyi ultrahang után és szex után jelentkezett, pedig egyiknél sem csináltak méhszáj tágítást. Volt hogy eltartott 5 napig is.
2021. dec. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hiszem hogy csinált méhszáj tágítást, vagy legalábbis nem említette. Viszont eleve 2111 már a méhszáj értékem, akkor gondolom ez is indokolhatja ezt a tünetet.
2021. dec. 6. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól is lehet barnázàs ha magától nyílik a méhszáj, és attól is ha tagitanak... Sajnos nem igazán szokták említeni, vagy kérni a kismama beleegyezését...

Szerintem amúgy tágulásos barnázàs inkabb, ha nem fájt a vizsgálat

2021. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen nekem is megfordult a fejemben, hogy megtörtént ez a méhszáj tágítás, csak nem szóltak róla. Elég kellemetlen volt a vizsgálat, de csak egy pillanatig tartott. Bár a jelenlegi méhszáj értékemmel, az se lenne meglepő ha szimplán magától nyílna tovább.
2021. dec. 6. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!