Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti genetikai ultrahang...

A 12. heti genetikai ultrahangon mit látnak, pontosabban mit láthatnak?

Figyelt kérdés

Nem tervezzük a vérvételt, emiatt is érdekel. Ha látnak valami gondot, akkor küldenek majd automatikusan tovább, szakemberhez, vizsgálatokra? Gondolom nagyon sok minden nem derül ki csak ultrahangos vizsgálat alapján persze, főleg nem a 12. héten.


Illetve lenne egy olyan kérdésem, hogyha így is, úgy is megtartja a babát valaki, van értelme a genetikai vérvizsgálatnak? Ne kérdezzétek melyik, mert nem tudom, 1 típusú van, 160 euróba kerül (külföldön élünk).



2021. dec. 16. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtartanál beteg babát is, akkor különösebb értelme nincs. Szimplán csak az UH szerintem elég sok kérdést nyitvahagy egyébként.
2021. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 Természetesen egy halmozottan beteg baba, akinek semmi esélye az életre...más kérdés.


Csak eszembe jutott, hogy jobb e tudni a dolgokról? Mert ha csak később derül ki, ugye már meg kell szülni a picit. Ami persze ne legyen! 🙏

2021. dec. 16. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban éltek? Sima ultrahangon a babát látják, de ha beteg a baba az sok esetbe nem látszik. Ultrahang nem tud kiszürni, sok fejlődési rendelleneséget.
2021. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Én rákérdeztem az ultrahangon, hogy látszana-e eltérés, ha beteg lenne (kombinált tesztre mentünk, várni kellett még a véreredményre, így kíváncsiskodtam). Azt mondta, hogy mindhárom vizsgált szindrómának lehetnek uh-n is látható eltérései, így, mivel nem látott semmi kórosat, mondta, hogy nem valószínűsíti a problémát. A vérvétel is végül alacsony kockázatot mutatott, majd a 2. Genetikain is mindent rendben találtak.

Ha viszont tutira akarsz menni, akkor csináltass magánban extra vizsgálatokat.

2021. dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 Hollandiában élünk. Azt mondta a szülésznő, hogy teljesen a mi döntésünk, ő nem fog semelyik irányba mozdítani minket, ez a kettőnk dolga. Egyrészt értékelem, hisz nem a pénzt nézik, ugyanis maga a terhesgondozás ingyenes, magán praxis egyébként (mint mindegyik itt), csak pl. a genetikai vizsgálat kerül pénzbe.


Csak sajnos eszembe jutott, mi lenne, ha komoly baj lenne? Idővel gondolom, ahogy haladna előre a terhesség, kiderülnének dolgok, de akkor ott már csak a szülés jöhet szóba. Nem szeretek erre gondolni se. Csak bízni akarok a legjobbakban. A férjem teljesen pozitív, én meg ilyen vagyok. 😔

2021. dec. 16. 11:52
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 De jó ezt olvasni. Persze én is rá fogok sok mindenre kérdezni, de már úgy izgulok, félek is, még napok vannak a vizsgálatig, így emiatt kérdezősködöm tőletek, próbálok felkészülni, addig is információt gyűjteni, alap dolgokkal tisztában lenni.


Azt említette a szülésznő, hogy az is lehet, hogy nem kapunk választ vérvizsgálatból, mert vannak esetek, amikor mintát kell venni a magzatvízből - ha akarják a szülők persze. Mondta, hogy miért, ha jól rémlik azért, mert csak a placentából mutatható ki a szükséges DNS? Lehet félreértettem, de ilyesmi rémlik.

2021. dec. 16. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van bármi oka, olyan kockázati faktor, amitől ennyire félsz esetleg? Szerintem, ha nyugodtabbá tenne, akkor vállaljatok be egy genetikai vizsgálatot, 160 euró cserébe, hogy kb.egész terhességed idejére megnyugodj, szerintem nem is pénz.
2021. dec. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem. Eddig a szívhangtól féltem, az előző terhességek miatt, amiket elveszítettem. Most ugye szó volt a legutóbbi találkozón a genetikáról, szóval most ezen agyalok. A pénzt nem számít, az nem gond. A férjem nem akarja a vérvizsgálatot, ő úgy áll hozzá, hogy bármi van, a miénk. Én is, de vele ellentétben én sok mindentől tartok. Ilyen a természetem, szeretem tudni a következő lépést, ő pedig ez a sodródós, bármi lesz megoldjuk.
2021. dec. 16. 12:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező az elvesztések miatt, fogadd részvétem. Nagyon aranyos férjed van, hogy támogat és szeret téged. Nagyon szerencsés és sikeres nő vagy. Külföldi országokba teljesen más a terhesgondozás, mint Magyarországon. Külföldön kevesebb a vizsgálat, meg más az ellátás.
2021. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Nagyon szépen köszönöm! ❤️ Igen, lehetséges, hogy kevesebb, de azért nem panaszkodom, elég szép listát kaptam. 😁

Igaz, olyan nagy kivizsgáláson nem estem át a vetélések után, konkrétan kettő volt csak, illetve általános vérkép+hormonpanel. Úgyhogy bízni tudunk csak. 🙏

2021. dec. 16. 12:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!