Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korához képest kisebb magzat...

Korához képest kisebb magzat lehet ugyanúgy megfelelően fejlett?

Figyelt kérdés

Jelenleg elvileg 34 hkm vagyok, de nagyjából 5 nappal mindig kisebbnek tűnt mérések alapján (genetikai UH-okon) a baba, ami a ciklusommal és az esetleges fogantatással is egybevágna. Ma viszont már jóformán 2 héttel kisebbnek mutatkozott, bár én se vagyok alapból túl nagy darab (162 cm, 50 kg terhesseg előtt). Lehetséges, hogy ez idő tájt már ennyire eltérően növögetnek a babák? A szervei fejlettsége attól még meglehet 33 hét körüli? Valakinek van hasonló tapasztalata, számíthatok majd szüléskor cuki picuri de kompakt babára :) ?

A dolog nem aggaszt, csak kíváncsi vagyok, mások akik szintén nem óriásnak születtek, mit tapasztaltak :)



2021. dec. 20. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ultrahang csak becsült értéket mutat, saccol. A babád méreteid megfelelőek, az UH meg tévedhet a mért adatokban.
2021. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Nekem IUGR babám lett mindkét terhességemből, ami azt jelenti, hogy méhen belül lemaradt a növekedésben. 2200 gramm 44 cm lett a lányom és 2600 gramm 54 cm a fiam, mindketten 38 hétre születtek. Picikék voltak, de teljesen egészségesek, se koraosztály, se inkubátor nem kellett. Annyi, hogy a lányommal 6 napot voltam bent szülés után, mert meg akarták várni, hogy elinduljon a gyarapodás. A fiammal 3 nap után mentem ugyanúgy haza, mint bárki más. Most 6,5 és 3 évesek, egészségesek, bár most se a legnagyobbak a csoportjukban :)
2021. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ahány doki annyi mérés(i) hiba.

Másodszor genetika is lehet.

Harmadszor pedig 2 hetes elmaradásnál szoktak jobban odafigyelni.


Nálunk genetika is közre játszik amellett volt gond is.

Első lányom IUGR toxémia miatt - 37. hétre 2240g 45 cm. Ő 1 hetet Pic-en és 4 napot volt oxigéninkubátorban. Ő sni-s

Második lányom 39.hét 51 cm 2920g

Harmadik lányom 38.hét 45cm 2790g


Én magam is alig voltam 2600g 47cm

férjem családjában mind ilyen picike babák születnek.

2021. dec. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó, nekem végig pici magzatot jósoltak az ultrahangok alatt. Még 40 hét 1 naposan is. A 36 hetes uh-n törölgette az izzadságcseppeket a homlokán a szonográfus, mert a pocak körfogat szerinte 3 héttel le volt maradva, meg amúgy is minden sokkal kisebb. 40 hetesen 3600 grammal és 56 cm hosszal megszületett :D
2021. dec. 21. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanebben a cipőben járok mint te! NEkem a 12. UH-n még pontosan akkora volt amekkorának kellett lennie, azután viszont folyamatosan kisebbnek mérték 4-6 nappal. Pont a 34. hetes UH-n viszont már majdnem 2 hét volt a lemaradás. Az orvosom azt mondta ő nem aggódik, ő egy pici baba lesz. Szintén 162 cm vagyok egyébként és 48 kg-al estem teherbe :)

Jelenleg 36 hetes vagyok, jövőhéten megyek vissza az orvoshoz.

Nem mondom, hogy halálra aggódom magam, de azért legbelül ott motoszkál bennem, hogy csak nehogy valami baj legyen.

2021. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!