Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most elfog menni a baba?

Minii Vikii kérdése:

Most elfog menni a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

November 20.-an volt az utolso menzeszem, sajnos amiota letettem a fogamzasgatlot (mar tobb mint 2 eve) rendszertelen a menzeszem, akar 37 napos is volt a ciklusom. December 20.-an csinaltam tobb tesztet is, mert jott egy megerzes hogy valami fura. Tobb tesztem is pozitiv lett, 27.-en is a digitalis teszt pedig 2-3hetet irt ki.

Tegnap este halvany rozsaszines folyas tavozotr kis mennyisegben es tenyleg halvanyan, viszont enyhe gorcsok is jelentkeztek. Ma reggel pedig mar rendes ver tavozott. Azonnal bementunk az ugyeletre, ultrahang alapjan csak egy kis petezsakot lattak 3mm, vervetel alapjan 244 hcg szint. Nem tudtak megmondani a verzes okat, szerdan visszakell menjek, hogy megnezzek novekedett-e a hcg szint vagy pedig tavozik a kis csoda🥺

Megemlitenem hogy szeptemberbe volt egy abortuszom, lehet a kis ido eltelte miatt van ez az egesz, nem tudom.

Valaki jart hasonlo cipoben? Ezido tajekan kinek mennyi volt a hcg szintje?

Koszonom a valaszokat, szerdan okosabb leszek, de hat ilyenkor olyan lassan telik az ido😞



2022. jan. 2. 15:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet tudni, nekem 8 hetesen volt verzesem, megmaradt a baba. Iletve volt egy elhalt terhessegem verzes nelkul, UH-n derult ki.

Szeptemberi abortusz miatt nem lesz automatikusan rizikos a terhesseged. Missed ab mutetem decemberben volt, februarban pedig megint terhea voltam. Erdemes 2 naponta nezetni Hcg szintet, mennyire no.

2022. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
69%

A hcg melle progeszteront is illett volna nezniuk. De egyszeruen nem is értem miert nem teszik.. ezer oka lehet a verzesnek ez biztos, de azokat kb nem lehet szurni, míg egy progi szintet lehet nezetni, es ki lehetne zarni a problemat.

Kedves kérdező, en biztos elmennek nezetni progi es hcg szintet ujra, es keresnek egy olyan orvost aki ezekkel számol, es nem veszi felvalrol.

2022. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az eddigi valaszokat, ment a zold.

Sajnos ugyeletre mentem mert hetvege van, az en dokim szabin is van ugyhogy ezzel kell beernem, remelem szerdan mar tudok valamit

2022. jan. 2. 16:18
 4/41 anonim válasza:
51%
Azonnal menj vissza progeszteront iratni!!!! Futaaaas!
2022. jan. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 hete pozitív a teszted, akkor 6 hetes vagy. Ahhoz a 3mm petezsák piszok kicsi, 4,5-5 hetes terhességnek felel meg. Ezen a progeszteron sem segítene.
2022. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
38%
A szeptemberben abortált gyereked miért nem volt kis csoda?
2022. jan. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

3 hét 5–50 mIU/mL

4 hét 5–426 mIU/mL

5 hét 18–7,340 mIU/mL

6 hét 1,080–56,500 mIU/mL


Ez egy általános hcg szintes táblázatból van. Ez alapján maximum 5 hetes terhes lehetsz, semmiképp sem 6. A 244 elég alacsony, persze ha duplázódik 2-3 naponta akkor lehet esély arra, hogy megmarad a terhesség.

Az őszinte véleményem, hogy sajnos több a negatív előjel… az alacsony hcg szint, a vérzés, a petezsák mérete, illetve lehet hogy az abortusz után még nem tudott eléggé megvastagodni a méhnyálkahártyád (nem mindenkinek ugyanolyan sebességgel regenerálódik).

Én biztos csináltatnék egy béta-hcg tesztet hétfőn és nem várnék szerdáig, abból kiderülne hogy növekszik-e rendesen.

Kívánom a legjobbakat!

2022. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
58%
Mégis mit tud megváltozni annyira 3 hónap alatt, hogy az előző terhességet elvetetted, ez meg egy kis csoda?
2022. jan. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek kérdező, de abortusz után lehetséges terhesség. vérezhetsz bármitől. progeszterontol is. miért lett abortuszod?
2022. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
46%
7es,nekem 5 hetesen 17.8 volt a hcg szintem és közölte a doki hogy ez 0nak számít ne nézegessem mi van a papiron ami szerint meg 4,5 hetesnek felel meg...
2022. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!