Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a szülés? Milyen...

Milyen érzés a szülés? Milyen fájdalomhoz tudnád hasonlítani?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, de magyon szeretnék majd kisbabát. De a szüléstől nagyon parázok.
2022. jan. 16. 17:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Elso babaval 27 orat vajudtam, a vegere mar mentalisan beszukultem. Olyan volt mintha elutott volna a vonat es szettrancsirozott testtel , kifordult belekkel szenvednek. Toloszekben toltak ki. Szüles utan viszont olyan erzesem volt a testi tortura utan, mentalisan es testileg is, mintha megmasztam volna a mount everestet. Felemelo volt. Masodik szules konnyebb volt es nem volt semmi rossz erzes.
2022. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Nekem pont nem volt olyan vészes. Menstruációs hasgörcs jellegű volt, ami egyre erősebb lett.
2022. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt vészes. Rosszabbra számítottam.

Két óra volt az egész, az utolsó két fájásnál jajgattam csak. A kitolás nem fájt egyáltalán.

Szerencsés alkat vagyok. Az EDA-t nem kértem, utána se volt semmi bajom, talpon voltam aznap már végig.

Nagyon szép szülésélményem volt.

Nem kell félni tényleg.

Az a boldogság, ami utána jön, az aranyóra csodája, stb, azért bőven megéri szinte akármi.

Azt is tudni kell, hogy a rosszat hamarabb leírja az ember, így a neten inkább azt olvasni. Pedig rengeteg a jó, vagy legalábbis nem borzasztó szülésélmény.

A fájdalmat, érdekes módon, nem tudom jellemezni. Azonnal törölte az agy. Fájt, fájt, de hogy mi, derekam, hasam, azt nem tudnám megmondani.

2022. jan. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Így utólag vissza gondolva nem is tudom leírni, semmihez sem hasonlítható érzés. Akkor fájdalmas volt, de igazából nem tudom, nem emlékszem hol, miként fájt pontosan. Talán a székeléshez tudnám hasonlítani, de sokkal erősebb ingerrel.
2022. jan. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Számomra nagy trauma volt és nem is lesz emiatt második. Már 10 éve volt de a mai napig fel tudom idézni azt a mérhetetlen fájdalmat. Tényleg, leírhatatlan. Bőven túlment minden elképzelt határomon. Én bevallom az utolsó órákban már üvöltöttem, két üvöltés közben pedig elájultam. A vége hálisten császár lett, legalább a kitolást, gátmetszést, varrást nem kellett átélnem. Ha visszamehetnék az időben biztos hogy magánkórházban programcsászárral szülnék.
2022. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nagyon fájt, semmihez sem lehet hasonlítani,én kb egy beszűkűlt másik dimenzióba voltam.Csak foszlányok maradtak meg az emlékezetembe.

Mondjuk nekem is mondták,hogy a kitolás olyan mintha kakilni kellene,nekem ilyen nem volt.

2022. jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Nekem eles szuro fajdalom volt a medence csontomba. Nem ezt vartam,azt mondtak menstruacios gorcs szeru lesz. Az oxitol majd megpusztultam. Karomkodtam es azt mondtam a szemelyzetnek az volt az elso meg az utolso. Nekem nem lesz tobb. A csaszar mar laza menet volt utana,nagyon orultem neki,csak ugy irtam ala a papirokat,mint a kisangyal. Vegul lett masodik,de lebeszeltem a dokival a csaszart,igy nem volt vajudas. A sebfajdalomra meg nyomattam a max.fajdalcsillapitot,azt ki lehet birni.
2022. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Vesegörcshöz talán

De igazábóp semmihez



Mentálisan én is beszűkültem


Csak befele figyeltem, csak én nem èltem meg negatívan, csak senki ne szóljon hozzám érzés volt..


Utána pedig mint aki valami nagy dolgon van túl… mondjuk a szóbeli érettségi után is hasonló érzés volt ( rettegtem tőle)


Mintha lebegnél és te lennél a legkirályabb..


Én fàradt sem voltam

Pörőgtem utána nagyon..

2022. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Fáj nagyon, mint mikor menstruálsz. Fájdalom segít, hogy a baba lejjebb csússzon.
2022. jan. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

A vajúdás nekem olyan volt, mint amikor csikar a hasam. De viccen kívül, az a fájdalmas fajta, amikor tekeregnek a beleid, és ez így egyre erősebben és hosszabban, bár egy idő után valahogy "beljebb" került a fájdalom, nem tudnám pontosan körülírni, hová. A kitolást nem éreztem, mármint nekem nem hiszem, hogy voltak tolófájásaim, az megvan, hogy akkor is jött egy-egy ilyen hascsikarás-jellegű fájás, de akkor meg közben nyomtam, mintha tényleg kakilni kellett volna. És így hopp, kijött a gyerek. Fájdalomcsillapító nélkül, gátvédelemmel szültem, hangom csak a kitolásnál volt, de nem a fájdalomtól, hanem mert én ilyen hangosan erőlködő típus vagyok, kb mintha súlyemelőversenyen lettem volna :D Egyszer sikítottam fel, amikor a gát szakadt, mert a lányom kicsit gyorsabban jött, mint szerettem volna. Hát na, az fájt. A korábbiak nem voltak ehhez képest semmi. Igazából az egész szülésből az maradt meg a legfájdalmasabb emléknek, és ez az idővel sem lett szebb vagy enyhébb a többivel ellentétben. Mondjuk még így is jól jártam, nyoma sincs és kb egy hét alatt begyógyult, de akkor is.


Így összességében azt tudom mondani, hogy a szülés leginkább a szülésre hasonlít :D Nekem gyönyörű szülésélményem volt, az egyik kedvenc élményem/emlékem az életemből, és viccen kívül várom, hogy mikor lehet benne újra részem. Hiába, hogy amúgy tényleg soha az életben nem éreztem még ekkora fájdalmat, mint a vajúdás alatt (+gátrepedés, de ugye az csak egy pillanat volt).

2022. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!