Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8.1es terheleses cukor érték...

8.1es terheleses cukor érték soknak számít?Muszaj szigorú diéta?26 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen, fontos a diéta.
2022. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Igen, sok. Diétázni kell.
2022. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
7,7 vagy 7,8 fölött, nem tudom pontosan, soknak számít, kötelező a diétát tartani.
2022. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Igen

Igen

2022. jan. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Terhességben, ha a 120 perces vércukor értéked 7,8 fölötti, akkor terhességi cukorbetegségről beszélünk. [link]


Beszélj az orvosoddal. Fel kell majd keress diabetológust, aki tud majd felírni a rendszeres vércukormérésekhez tesztcsíkot. A diéta szabályait a facebookon is megtalálod a Terhességi cukorbetegség nevű csoportban. A baba és a te érdeked is, hogy diétázz, aztán szülés után is érdemes lesz egy terhelést majd csináltatnod, hogy nem maradt-e vissza esetleg inzulinrezisztencia.

2022. jan. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keress egy jó dietetikust, ha nehézséged van a diétával. Nekem a klasszikus 160 gramm szénhidrát, reggelire kevés stb. nem volt jó. Az sztk-s dietetikussal nem sikerült dűlőre jutnunk, csak hajtotta a magáét, de egy másikkal szuper diétát raktunk össze. Nekem lazább diéta is működött, mert nagyon sokat mozogtam, de nagyon sokat mértem a vércukromat is (akár 10x is egy nap).
2022. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen


NAGYON fontos!!!



Már 7 is sok, nemhogy 8 felett.



Csakhogy értsd


Nekem egészséges terhes terheléses cukrom

3,7 ről

4,1 lett…

2022. jan. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!