Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő vagy az orvos szava...

A védőnő vagy az orvos szava a mérvadóbb?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint borzalmasan el vagyok hízva, (33 hetes vagyok, most tartok +13kg-nál kb, az első terhességem során 20+kg-ot szedtem fel, gond nélkül ment le a terhesség, majd a kilók is, más volt a védőnőm) közölte, hogy a másfél éves fiammal minden héten menjek be és vigyek be vizeletet, mert ekkora súlynál ez kell. (Így egyébként olyan 70kg körül vagyok)


Az orvosomnak mondtam ezt, aki közölte, hogy f*sz a védőnő, nincsen semmilyen panaszom, a babával is minden rendben van, ne fussak felesleges köröket.


Szívből gyűlölöm egyébként a védőnőt, egy maradi öregasszony, nem lehet vele egyszerűen kijönni.. fontoskodik, a kérdésekre mégsem tud válaszolni, viszont ettől függetlenül nem szeretném, hogy ez a negatív kapcsolat a baba rovására menjen.


Szívem szerint nyilván az orvosra hallgatnék inkább, de nem tudom mi lenne a jó.


2022. jan. 18. 07:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
A terhesseg alatti normal sulygyarapodas attol fugg, milyen volt a kezdo bmi-d.
2022. jan. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint rendben van minden, ezért nem is értem/értjük, hogy a vedono mit problémázik. 🤷🏼‍♀️
2022. jan. 18. 08:07
 3/27 anonim ***** válasza:
80%

Gondolom azon problemazik, hogy átlag terhessegnel az utolsó hetekben nagyon meg szokott ugrani a súly. Eddig a 13 nem sok, de a maradék pár hétben simán feljohet ugyanennyi és akkor 26 kilo lesz rajtad. Ez aggaszthatja. Az orvost meg ez nyilván annyira nem zavarja és esélyes, hogy kismamaval is kevesebbet találkozik.

Miután eleve utálod a vedonot, egészen biztosan az életben nem fogsz rá hallgatni, így el is engedheted a füled mellett, amit mond.

2022. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

"Azoknál, akik a terhesség előtt soványak voltak (BMI 18,5-nél kevesebb), 12,5-18 kg súlygyarapodás az ideális.

Azok esetében, akik normál testsúllyal rendelkeztek várandósságuk előtt (BMI 18,5-24,9), 11,5 -16 kg súlygyarapodás javasolt.

Akik túlsúlyosak voltak a terhesség előtt (BMI 25-29,9 közötti), azok 7-11,5 kg közötti súlygyarapodásra kell, hogy törekedjenek.

Akik súlyuk alapján elhízottnak számítottak terhességük előtt (BMI 30 fölötti), azoknak ügyelniük kell arra, hogy súlygyarapodásuk 5-9 kg-nál ne legyen több.


Mind a túlsúlyos, mind pedig az alacsony testsúlyú kismamák esetében is fontos, hogy odafigyeljenek a súlygyarapodás mértékére, amelyhez belgyógyászati kontroll és dietetikai konzultáció szükséges."



[link]

2022. jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

EGY infót azért kihagytál: milyen magas vagy a 70 kilóhoz, mert nem mindegy, hogy 150 vagy 170 cm. Meg az is lényeges, hogy a plusz kilók egyenletesen jöttek fel rád, vagy hirtelen - ha az utóbbi pár hétben sokat híztál, az tényleg lehet problémás.


Elvileg az orvosnak van valószínüleg igaza, de a védönö lát valószínüleg gyakrabban, neki ünhet fel elöbb, ha valami nem egészen stimmel.


Egyébként "hivatalosan" egy normál terhességnél (normál kiindulósúlyt feltételezve) 10-12 kiló az, amire szükség van, ennél több már fölösleges. Mivel neked még elég sok idöd van hátra, ezért nem feltétlen kellene többet híznod. (Az elözö terhességnél a huszonpár kiló egyértelmüen túl sok volt, ha az orvosod azért nem szólt, akkor nem feltétlen jól végzi a munkáját!)

2022. jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk az orvos problémázott volna, ő az elején mondta, hogy szülésig 13 kilót hízhatok

(megálltam 6 és 9nél)

2022. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%
Sz.rd le a védőnő hülyeségét, ha az orvosod mindent rendben talál. Amúgy is nevetséges. Mosolyogj, bólogass aztán nem viszel vizeletet.
2022. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
27. Hét vagyok, szintén 13 kg híztam eddig, nekem nem mondta a vedono hogy sok lenne, bár ő sem a legelesebb kés a fiókban. De én most már magamtól figyelek oda a taplalkozasra mert nem szeretnék többet hízni csak ami ugye a baba és társai. Pedig amúgy külsőre semmit nem látni azon kívül hogy lett hasam és mellem. Én 163 cm kezdtem 58kg de az izom volt mert előtte 1.5 évig edzettem heti 4x.
2022. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

173cm vagyok egyébként, tehát nem vagyok alacsony :)

Nem is igazán látszik rajtam, ha valakinek elmondom, teljesen meg van lepődve, mert olyan, mintha csak hasam lenne. 🤷🏼‍♀️


Nem eszek össze-vissza, sőt, igazából néha rám kell szólni, hogy egyek, mert másfél évesem mellett azért pörög a nap.. jól érzem magam, nincs panaszom, így lehet az lesz, amit itt az egyik válaszoló tanácsolt: elengedem a fülem mellett :)

2022. jan. 18. 09:21
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőnek mondd, hoy az orvossal konzultáltál, nála figyelemmel kíséritek a helzett “problémát”


Reméled megfelel neki így..


Ennyi

2022. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!