Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan típusú gél, mint a...

Van olyan típusú gél, mint a Voltaren, de terhesség alatt is használható?

Figyelt kérdés
Derékfájós, mondjuk azt, hogy "derék érzékeny" vagyok. Már terhesség előtt is jelen volt, de akkor bekentem egy kis Voltarennel és jobb lett, gyógyszert sosem szedtem rá. Általában akkor jött elő, mikor ügyeskedtem a kertben, semmi extra, semmi nehéz, egyszerűen mikor befejeztem a munkát, már éreztem, hogy érzékeny. Bejöttem, leültem kicsit, mikor már fel akartam állni, fájt, nehezen tudtam kiegyenesedni. De ez nem volt rendszeresen, csak időnként jött elő. Most már takarítás után is érzem, hogy érzékeny, pedig pl. amikor feltörlök, nem hurcolászom magammal a feltörő vödröt, mindig visszasétálok. De már ilyenkor is érzem, hogy kezdődik valami. Aztán elszaladtam a szupermarketbe, ott, ahogy toltam a bevásárló kocsit, egyszercsak mintha beakadt volna valami. Persze sétáltam tovább, de nem volt kellemes. Vasárnap séta közben jött elő. Tegnap kint dolgoztam picit, kiszedtem az elszáradt virágokat a cserepekből, tehát semmi különleges, főleg nem nehéz. De megint előjött, éjszaka nem találtam a megfelelő alvási pozíciót, ami egyébként most fordult elő velem először, eddig mindig tudtam aludni éjszaka. Mi lesz később, amikor már nagyobb súly nehezedik a hátámra/derekamra a baba által? Jelenleg 17 hetes vagyok. Konkrétan nem csinálhatok semmit? Egész nap nem fogok ülni, nem is egészséges. Vigyázok magamra, de azért a mozgás jó, kell is. De így? Hogy bármi kis hajlándozás után "taccson" vagyok... Tehát a mozgás nem hogy segítene, de még rossz. 😭 Tudna bárki bármilyen tanácsot adni, gélt, krémet ajánlani? Vagy kérdezzem meg erről az orvosomat?

2022. febr. 3. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress olyan masszort aki foglalkozik kinezio tape felrakasaval.
2022. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem lumbago alakult ki terhesség alatt. Először én is a kinezis tapaszt próbáltam ki, nem akartam semmivel se kenni. De semmit se használt.

Aztán terhes gondozáson beutaltak ideggyógyászatra mert már olyan szinten nemtudtam mozogni.

32.hetig kenhettem flector kenoccsel plusz napi 1 panadol. 1 hét alatt rendbe jött

2022. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!