Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig, hanyadik hétig csinált...

Meddig, hanyadik hétig csináltatok házimunkát?

Figyelt kérdés

Ma eddig beraktam egy mosást, elraktam ami a szárító gépben volt, pakoltam mosogatógépet ki és be, elpakolásztam, hogy rend legyen, felsepertem a konyhában. Illetve lent voltunk a jatszon 1 órát.

34 hetes vagyok és ennyitől "leszakad a hasam". Úgy érzem feszül, elfáradtam.

Férjem azt mondja, nem kell semmit csináljak, de igazából ő sem bírja, hazaesik munkából, nem tud mindent megcsinálni. Sokat segít, inkább hétvégén a nagy dolgokat vagy este még pakol egy mosogató gépet.


Ti meddig csináltátok ezeket? Hogy bírjátok? Nyilván van aki egyedül van, aztán muszáj csinálni..


2022. febr. 8. 11:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

39+1. Aznap szültem. Reggel 8tól voltak fájásaim, de még összedobtam egy gyors ebédet (sült hús rizzsel) , és elmosogattam. Végig csináltam majdnem mindent, csak lassabban, és több pihenővel.

A hajolgatós és magasra mászós dolgokat csinálta a férjem, meg a porszívózást, mert az nem esett jól. Ja, meg nem emeltem nehezet.

A 37. héten jöttek ablakot cserélni, utána a takarításhoz volt segítségem, de ott is csináltam, amit tudtam.


Ha nem bírod, nem kell hősködni. Ha nem okoz gondot, akkor csináld nyugodtan.

2022. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindent csinálok ugyanúgy, 35 hetes vagyok, de vannak napjaim amikor én is egy mosás berakást+teregetéstől kifulladok, másnap meg majd’ kicsattanok. Nagyon változó. Ha előbbi állapotban vagyok, aznapra kevés dolgot tervezek be, inkább pihenek. Szerintem te is tegyél így.
2022. febr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Végig. De nekem nem volt semmi bajom tőle. Ha nem bírod, ne csináld, tök mindegy, ki meddig csinálta.
2022. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
38. héten szültem, addig gyakorlatilag végig. Ha hasleszakadós érzésem volt, vettem fel pocaktámaszt. Na nem úgy kell elképzelni, hogy végig sikáltam négykézláb mindennap a lakást, de amiket meg kellett, azokat apránként megcsináltam. Egyik nap mondjuk mostam, másik nap főztem, harmadik nap fürdőt takarítottam, stb. Nagyon hajolgatós, magasramászós, emelgetős dolgokat nem csináltam szinte egész terhesség alatt. A porszívózás pedig nálunk mindig is a férjem dolga volt. :D
2022. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
39+4. 39+5 befekellett feküdni, es 39+6ra szültem. De en jól bírtam. Meg 10 kilométert sétáltam, függönyt mostam, ablakot pucoltam,pedig óriás hasam volt.
2022. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Végig. Nem ugyanazzal a tempóval, mint előtte, de csináltam.
2022. febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 26. héten kezdett egész nap keményedni a hasam, a méhem. A doki uhn is látta, hogy túl kemény, nem ilyennek kéne lennie. Úgyhogy magnézium és pihenés volt a recept. Na azt nem tudtam megállni, hogy ne főzzek pl semmit, csinálgattam ezt-azt, de nem olyan tempóban és mennyiségben, mint előtte. A házimunka megvár. Nem volt pucc a lakás, de beosztottam, mikor mit csinálok meg, így nem is volt teljesen gáz.
2022. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én végig.


De nekem is volt olyan, hogy nekiálltam a hàzimunkának, és bekeményedett és megfájdult a hasam, olyankor leültem pihenni.


Vagy nem hajolgattam egyszerre sokat. De ettől függetlenül csináltam végig.

2022. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Végig, de nem volt bajom miatta
2022. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
35. hétig, mert veszélyeztetett terhesség miatt akkor fektettek be a kórházba. 39. héten szültem, de addig ugye szigorú ágy nyugalom.
2022. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!