Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szolnoki Hetényi Géza...

A szolnoki Hetényi Géza Kórház szülészetéről tudnátok infót adni?

Figyelt kérdés

Elég régiek az erre vonatkozó kérdések..


Lassan itt az idő, de semmit nem tudok róla, nem itt szültem előzőleg és nem tudom kit kérdezhetnék... Ilyenekre gondolok pl.:

Hány ágyas szobák vannak?

Mit érdemes vinni (babaruha,pelenka,popsitörlő)?

Együtt van-e az anya a babával?

Mennyire tiszta a környezet?


Köszönöm, ha valaki érdemben tud reagálni...



2022. febr. 8. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1 éve szültem ott.


3 ágyas szobában voltam, úgy láttam ez az általános.

Mindent adtak ami a babához kell, de ha te szeretnél saját ruhát, akkor vihetsz, csak szólnod kell a csecsemősöknek, ha esetleg ők fürdetnék valami miatt.

A kórház nem szereti a popsi törlőt! Minden szobában van egy mély kádas csap, mellette pelenkázó, hivatalosan az a kérés, hogy langyos vízzel legyen a baba feneke megfürdetve pelenkázáskor. De ha épp nincs reggeli vizit, akkor nyugodtan csinálhatod a magad módján popsi törlővel, én is így csináltam, mert a császáros hegemmel nem tudtam csap alatt tartani a babát, meg eleve nekem ez rideg volt... Viszont ha a csecsemősök szobájában vagy súly mérésen vagy fürdetésen, akkor ott elvárják, hogy te csináld a csapnál. Ha nem bírod, akkor persze segítenek.

A baba végig az anyával van, kivéve ha éjjel szülsz, akkor másnap reggel veheted fel a csecsemősöknél.

Abszolút szoptatás pártiak!!!! Én örültem neki, mert volt egy kedves tanácsadó, aki igazán segíteni tudott, hogy jó legyen a technikám és meginduljon a tejem. Első gyerekemet nem tudtam szoptatni...

Az osztály abszolút tiszta! Újépítésű az egész, új a fürdőszoba, minden.

Reggelente vizitkor jönnek a csecsemősök is és naplóban vezetik, hogy mi újság a babával. Hányszor evett, hányszor volt pisis kakis pelus. Érdemes jegyzetelni.. :D


Nekem jó benyomásom volt, egyedül a zaj zavart és hogy sok volt a teendő. Nagyon nagyon odafigyelnek, hogy a baba miket produkál. Evés kérdések, pelusok, gyarapodás vagy súly vesztés. Minden.


Van a szobában mini hűtő kajának, de maga a koszt nem volt borzalmas. Nem a legjobb, de bevitt energiának elmegy. A menza tea volt a kedvencem, amit kérésre liter számra kellett inni (ihatod a saját innivalódat is persze).

2022. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Májusban szültem ott sürgősségi császárral. Úgyhogy a sima szüléshez nem tudok hozzászólni, de a szülőszoba jól felszerelt: van hozzá fürdőszoba, bordásfal, labda, sarokkád.

A császár nekem nem túl jó élmény, de komplikáció mentes volt, az érzéstelenítőt elsőre beszúrták, és amikor nem hatott rendesen, adagoltak még. A babát sajnos rögtön el kellett vinni kiemelés után, nem mutatták meg. Mondjuk szerintem nem ez az általános, csak nálam így alakult.

Műtét után viszont aranyóráztunk a férjemmel és a babával.

Aztán engem beraktak egy szobába, ahová fél órával később egy másik anyukát is betoltak. Ott háton kellett feküdni, fej részen megemelt ágyon, fejet nem emelhettük meg. Kaptunk infúziót, és szívószállal teát, ami nagyon jól esett, abból kellett rengeteget inni. A baba addig máshol volt, de amikor felsírt, behozták szoptatni. Kb. 3-szor ezalatt. Olyan 6-8 óra múlva jöttek felállítani, segíteni mosakodni, és átkísértek egy másik szobába, ahol már a babával lehettem végig. 3 ágyas szobák, de nekem csak egy szobatársam volt. Ahogy az első leírta, úgy nézett ki: akadálymentes fürdőszoba tartozott hozzá, ahol egy lehajtható székre ülve lehetett zuhanyozni, és kapaszkodó is volt. A szobában kád és pelenkázó a babának, kishűtő, mosdó, kulccsal zárható szekrény. A szobaajtót nem engedték becsukni, így nagy zaj hallatszott végig a folyosóról és a beteghordóktól kezdve mindenki belátott a folyosóról, még szoptatás közben is...De én annyira szenvedtem az első napokban, hogy kb.ez volt a legkisebb gondom, csak hát na! 🤔


A szoptatásban rengeteget segítenek a tanácsadó elméleti és gyakorlati tanácsokkal lát el, megtanít fejni. A csecsemősök ha kell, minden alkalommal segítenek mellre tenni a babát. De volt 1-2 nagyon arrogáns is köztük.

Ami egy kicsit zavaró, hogy az ebédet - egyébként egész ehető menü- fél óra múlva elviszik, és én frissen műtve az első nap annyi idő alatt el se vánszorogtam még az asztalig...


Meg mégegy negatívum: pihenni nem hagynak egy percet se! 10 percenként jön valaki, vagy közlik hogy te vidd a babát mérésre, fürdetésre.


Nálam összességében a bent töltött néhány nap felért egy kiképző táborral, ahonnan viszont úgy jöttem haza az első babámmal hogy szinte gond nélkül tudtam szoptatni és ellátni.

2022. febr. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

És külön örülök, hogy császárosok voltatok mind a ketten (félre ne értsétek), mert így ezt az opciókat is látom, hogy hogyan is van akkor, ha esetleg nekem is ez lenne a vége. :)

Nagyon köszi!

2022. febr. 8. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én simán szültem 2020ban. 2 ágyas szobában voltam. Általában próbálják úgy elhelyezni a kismamákat, hogy a magyarok a két ágyasokban, a romák meg a 3 ágyasokban legyenek, de attól függ, hogy abban az időben milyenek az arányok. A fentiek elmondták az alap dolgokat. Pelust adnak, cumit ne vigyél nem szeretik, a bimbovedot sem szeretik, de jobb ha van 😃. Ha fejned kell, mert sok a tejed akkor kezzel kell fejned, vagy maximum a kézi fejogep. reggel 9kor szultem, rogton kezbe kaptam a babat, megvolt az aranyora, aztan elvittek a babat, hagytak pihenni egy 2 orat kb. Szuloszoban lezuhanyoztam, majd atvittek a gyermekagyra, es hoztak is a fiamat. Vegig veled van a baba, leadhatod, hogy vigyazzanak ra, de nem fogjak babusgatni ha sir.
2022. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!