Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Háziorvos ki tud írni táppénzre?

Háziorvos ki tud írni táppénzre?

Figyelt kérdés
A munkáltatómmal úgy beszéltük meg, hogy március 1-től nem dolgozom, akkor leszek 30 hetes terhes. Egyre nehezebben bírom a munkát, már szeretnék otthon pihenni. Az a problémám, hogy addig már nincs szabad időpont a nőgyógyászomhoz, csak március első hetére. A háziorvos így meg tudja nekem majd előlegezni a táppénzt, ha csak később tudom bevinni az igazolást a nőgyógyásztól? Nálatok hogy működött ez a dolog?

2022. febr. 10. 09:46
 1/10 anonim válasza:
74%
Ki tud írni a háziorvos igen.
2022. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Haziorvos függő, enyém kiirt anno de mindenképpen be kellett vinnem a nőgyógyász által adott igazolást. Azóta rajta van a papiromon is h veszélyeztetett terhesseg szóval nem fog kelleni új igazolás, én is március 1tol hagyom ott a munkahelyem bár én akkor már 34 hetes leszek
2022. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Helyfüggő. Nálunk még javaslatra sem. Csak a nőgyógyász vehetett tp-re.
2022. febr. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen, függhet a háziorvostól. Engem simán táppénzre vett, de mondjuk nekem pajzsmirigy problémám van, így érthető volt. Egy próbát megér, hogy beszélj vele.
2022. febr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Háziorvos csak akkor vehet 9-es kóddal telen állományba, ha van javaslat. Ha nincs, akkor 8-as kód, valami kamu diagnózissal, de akkor betszabival indulsz.
2022. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Azóta rajta van a papiromon is h veszélyeztetett terhesseg szóval nem fog kelleni új igazolás


Csak nehogy meglepődj, amikor jön a levél, hogy a felülvizsgáló főorvos megszünteti a keresőképtelenségedet. Ők ellenőrzik havonta, hogy van-e javaslat, és ha nincs, joguk van hozzá.

2022. febr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Menj el március első hetében a nőgyógyászhoz és aznap/másnap kiír a háziorvos. Vagy akkora gond, ha csak néhány nappal később mész táppénzre?

Mikor én a terhesség végén táppénzre mentem, felhívtam a háziorvost, hogy ki tud-e így írni, hogy ne menjek oda potyára. Kiírt, de ahogy valaki írja, 8-as kóddal, ami betegszabival indul (35 hetes voltam, nekem már mindegy volt, de neked még nem az).

2022. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
6os, 2es vagyok. Nem fogok meglepődni mert megyek még március 1 előtt és kérek javaslatot a dokimtól újra amit bedobok a háziorvosomnak szóval nem fog levél jönni :)
2022. febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8, te írtad, hogy nem fog kelleni... Akkor miért is kérsz?
2022. febr. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sikerült beszélnem a háziorvossal, ki tud írni akkor is, ha utólag viszem az igazolást neki a nőgyógyásztól. Csak gondoltam megírom, ha valaki később hasonló helyzetbe kerül. :)

És köszönöm a választ mindenkinek! :)

2022. febr. 10. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!