Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon stresszes és problémás...

Nagyon stresszes és problémás terhesség? Lehet baja a babának tőle?

Figyelt kérdés

Sajnos be kell vallanom, hogy nekem a terhesség nem túl boldog időszak. Sokat vártunk a babára, így az első 3 hónapot végigaggódtam, hogy megmarad-e. Aztán a második genetikai ultrahangon kiderült egy probléma, ami azóta is folyamatos kivizsgálás alatt áll. A terheléses cukrom rossz lett, így amiatt diétáznom kell, nagyon aggódom így is nem lesz-e baja a babának. Közben sajnos munkahelyi gondok is voltak, és egy költözés közepén vagyunk, úgyhogy ezeket leszámítva is elég stresszes az életem. Úgy érzem nem tudok örülni a babának, nem tudok ráhangolódni, folyamatosan csak a nehézségek jönnek egymás után. Túl akarok lenni ezen az egészen. Szerintetek a baba érezhet ebből valamit? Olyan bűntudatom van, hogy nem tudok igazán örülni neki és izgatottan várni az érkezését. :(


Volt valaki ilyen helyzetben? Lett valami negatív hatása a babára?


2022. febr. 10. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pl?
2022. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a hasonló nőknek mindig azt mondom, hogy a háború idején is születtek gyerekek. A nagymamám imádta az anyját, pedig bombázás alatt, az óvóhelyen szülte meg. Próbálj azonban törekedni a nyugalomra. Kicsit hagyd, had lassuljon le a világ körülötted. Ajánlom a kismama jógát. Testnek és léleknek is nagyon jó. Kitartás!
2022. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas terhességem volt, mindennap félhettem, hogy egyáltalán megmaradok-e. Nagyon nyugodt gyerekem lett, babának is nyugodt volt és teljesen jó kapcsolata van a szüleivel. Én azt gondolom egy magzat nem érzékel sokat az anyja lelkiállapotából.
2022. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És mi derült ki a 2.genetikain?
2022. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok általad leírt dolog megvolt terhesen, nem szerettem azt az időszakot. A kislányom már három éves, egy tündéri nyugodt gyerek. Én ha választhatok, inkább a terhességem legyen nehéz lelkileg, mint mikor már itt van a kisbaba. Mások olyankor küzdenek depresszióval, egyéb bajokkal, szerintem az sokkal nagyobb hatással van egy gyerekre, de az sem okoz feltétlenül maradandó károkat. Nyugi ettől nem lesz baja
2022. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!