Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhesen picit beütött...

5 hetes terhesen picit beütöttem a hasam lehet valami baj?

Figyelt kérdés
Kérlek ne nézzetek hülyének csupán tudatlan vagyok. Ahogy húztam magamhoz a táskám az picit megütötte a hasam. Nem fáj semmi, de azért aggódom... 😅

2022. febr. 17. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől nem lesz bajod 🙂
2022. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy normál terhességnél a baba annyira védett, hogy gyakorlatilag nem lehet baja. Esetleg utolsó idös terhességnél és kifejezetten erös, pontszerü ütésnél igen, egyébként nem. Éppen ezért van körülvéve magzatvízzel, hogy ne lehessen baja.
2022. febr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

5 hetesen a méhed még nem emelkedett ki a medencédből. Nem tud baja lenni. Ennyitől mondjuk később sem.

A tájékozatlanság ellen lehet tenni.

2022. febr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Én félidősen nagyon, de meg sem fordult a fejemben, hogy bajt okozhatott volna 😒
2022. febr. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as éppen azt csinálom, mivel nem voltam még terhes emiatt nem is tudom mi az a határ. Kerestem témát, de csak nagyobb idős terhességet találtam.
2022. febr. 17. 08:16
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös mi olyan vicces? :)
2022. febr. 17. 08:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minekután bármelyik átlag hétköznap az ember ide oda veri magát, nekimegy a kilincsnek, elesik egy kövön stb, ezért értelemszerűen kivédhetetlen, hogy 9 hónapon át ez ne történjen meg. A természet viszont okosabb annál, minthogy egy ennyi baleset is végzetes legyen. És az a javaslatom, hogy az egész terhességed alatt mindig gondolj erre, lesz még sok minden, ami lehet egy pillanatra aggaszthat, mert véletlenül ettél, ittál olyat, vagy elmentél valahová, ahol találkoztál olyannal, aki covidos vagy mit tudom én, nem lenne itt az emberiség, ha minden szirsz@r miatt elvetélne az ember.
2022. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen? Lehet még embrió sincsen, vagy ha van, akkor kb. 1 mm. Szerinted mi baja lehet egy 1 mm-es sejtnek, ami mélyen van a hasadban?
2022. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől nem lesz bajod. Ha felidősen hasra esel, leesel a letráról, akkor már lehet probléma. Viszont azt érzni is fogod. Olyankor be kell menni a kórházba. Ugyanez érvényes akkor, ha közuti balesetet szenved az ember terhesen. Nekünk is volt balesetünk. Akkora ütközés volt, hogy amitt elvetéltem (12. Hét).

Szóval ilyen apró dolgok nem számítanak problémának. Most csak gondolj bele abba, hogy van már egy gyereked és jön a következő. Az elsőt emelgetni kell sokszor, ha még pici (pl 2 éves). Ő az első időszakban ok nélkül bele fog tenyerelni a hasadba, amíg nem tanulja meg. Szóval akkor az elején sok ilyen történik. Mégsem okoz ez általában vetélést.

2022. febr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem már nagy pocakom volt, mikor egyszer megcsúsztam a lépcsőn és fenékre estem. Szerencsére nem volt komoly.. persze mindenki odarohant, hogy nincs baja a picinek?!? Utána azért megjegyeztem, hogy amúgy köszönöm, én is jól vagyok.. 🤣
2022. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!