Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Covidos kismamák! Milyen...

Covidos kismamák! Milyen tuneteitek vannak/voltak? Milyen kezelést kaptatok?

Figyelt kérdés

Úgy fest, sikerült elkapni a covidot. Teszt nem volt, de második napja fáj eléggé a torkom, és van az ismerősök közt most covidos is. Milyen kezelést, tanácsot, gyógyszert kaptatok?


Ismerősi körben a kismamáknak csak pihenést, vitaminokat, mézes teát javasolt a dokijuk.


2022. febr. 23. 09:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Nekem is csak ennyi volt. Pihenés, c és d vitamin.

2 napig szarul voltam (lázam nem volt, de úgy éreztem, fajt minden izmom, izületem, csontom, erőtlen voltam, és folyamatosan rázott a hideg)

Utána 3.napra jól lettem, csak elment a szaglás, izlelés. 1 hégig tartott ez.


Pihentem, teáztam vitamint szedtem. (30hetes voltam)



Itt a falunkban van egy csaj, ő 28 hetesen kapta el. Annyi, hogy köhögött. Addig hisztizett az ügyeletes orvosnak, míg bevitték a korházba. Ott is simán elvolt 2 napig, mármint nem volt nagy baja, csak sápitozott, hogy megfullad, rosszul van, stb (nagynéném ott ápoló, onnan tudtam mi van vele) majd fogták és lélegeztetőre tették (nagynéném és a kollégái szerint indokolatlanul, csaknstatisztikanövelésből). A gyereket pedig elötte császarral a 29.héten elvették tőle. 1 hétig altatásban gépen volt, majd hazaküldték. A gyerek maradandó karosodásokat szenvedett (nem a covidtól). Férjével beszélgettem, az orvosuk mondta nekik, ha nem hisztizett volna, hanem itthon megmarad magának, akkor ez az egész elkerülhető lett volna, végigvitte volna a terhességet.

2022. febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
2 hétig durva nátha szerű tünetek. Vitamin, sok folyadék. Orvos nem is látott.
2022. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Herbal swiss italpor, vitaminok, rengeteg pihenés :)
2022. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3: neked ért valamit a herbal swiss? vettem én is, egyet leszenvedtem belőle... de semmi hatását nem éreztem utána sem
2022. febr. 23. 09:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szaglas elvesztese,brutal gyengeseg,brutal fejfajas,es minden este hoemelkedes. Az utolso 2 olyan erosen fajt,hogy aludni sem tudtam a fajdalomtol.
2022. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
5 vagyok. Herbal swisst ittam en is,illetve ha mar nem birtam a fekfajast,vettem be fajdalomcsillapitot. Mast nem hasznaltam.
2022. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Azért egy hisztiért nem tesznek senkit lélegeztetőre és császároznak meg, szóval ez így egy picit erős történetnek tűnik.

Én elkaptam (25 hetesen) ugyanúgy viseltem, mint egy bármilyen más betegséget. Túl kell lenni rajta és kész. Nem stresszeltem magamat azon, hogy influenzának hívjuk, vagy covidnak, vagy megfázásnak. Felhívtam az orvosomat és a házirovosomat is, hogy van-e valami ajánlás. Vérhigítót javasoltak mindketten egymástól függetlenül (10 napos kúra), úgyhogy azt kiváltottam, ezen felül tünet enyhítés, pihenés és ha rosszabbodna a helyzet, jelentkezzek.

Dupla C vitamint szedtem, a gyógyszertárban ajánlottak egy sós tengervizes orrsprayt valami moszatokkal, ami elvileg segít gátolni a vírus szaporodását/alsó légútba szállását (vagy valami ilyesmi), sajnos nem emlékszem most hirtelen a nevére. Ezen felül hársfa tea, mindennap mézes gyömbér (termelői méz + friss, nyers gyömbér kockákra vágva) és gyakorlatilag 3 nap múlva semmi bajom nem volt. Azért biztos ami biztos otthon pihentem két hétig, de tényleg egy náthával kihevertem.

Első nap lázas voltam, akkor azt javasolta a dokim, hogy hagyjam dolgozni a szervezetem, 38 fok alatt ne vegyek be lázcsillapítót. Aznap este kellett egyet bevennem, utána már láz sem volt.

2022. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ittam belőle napi többet is (max 5öt lehet 1 nap), raktam bele friss gyömbért, citromkarikát, meg citromlevét, így az íze is jobb volt, (vagy ha akarsz akkor mézet is rakhatsz bele) és nekem jót tett a napi többszöri meleg ital :)

(3-as voltam)

2022. febr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Azért hihetetlen hogy működik az öndiagnosztika... Torokfajasra, teszt nélkül elkonyvelni hogy covid😂 Komolyan mukodik a presszio hogy már más betegség nem is létezik.. Ahanyszor nekem fájt a torkom vagy voltam náthás a terhessegem eddigi ideje alatt már 12x atment volna rajtam... Csak én legalább amikor már 5 napja erős náthás voltam és kohogtem képes voltam venni egy tesztet és megcsinalni 🤷‍♀️
2022. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
(és természetesen negatív lett pedig a torkom is fájt 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️)
2022. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!