Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek miből mennyit...

Szerintetek miből mennyit szedjek végül?

Figyelt kérdés

Eddig femibion 0-t majd a femibion 1-et szedtem a 12.hétig. Gondoltam ebben van minden vitamin, ha már enni nem tudok nagyon és sokat hányok, legalább a vitaminok bejutnak a szervezetembe.

Legutóbb akinél voltam nőgyógyász közölte, hogy már ne szedjem a femibiont, mert a gyerek már kifejlődött, csak az én étvágyamat növeli. (Nekem nem hasznos az a csomó vitamin?)

Helyette írt fel 3x1 magnerotot és 1x1 csokis vastablettát (elég undorító az íze).

Család már szült nőtagjai meg a férjem is mondta, hogy szerintük szedjem a femibiont tovább (ha már megvettük a 4 heti adagot, plusz mivel nem táplálkozok túl jól).

Most számolgattam a hatóanyagokat hogy ha ezt is azt is beveszem mennyi az ajánlott stb…

De már az agyamra megy az egész már kb óránként szedhetnék be valamit(allergia gyógyszert is engedélyezte hogy szedhetem). Mindenki csak mondja a magáét. Mondanám, hogy a doki a szakértő neki hiszek, de nagyon flegma volt, minden kérdésemre rángatta a vállát és nem értem miért csak a gyereket nézi a vitaminok kapcsán, meg mi ez az étvágyas szöveg, nem vagyok kövér most sem…

Afelé hajlok hogy maradok a femibionnál (amiben van magnézium és vas is) és mellé vagy magnézium vagy vas de azt se tudom melyik fontosabb. Néha görcsölök, a vasam meg kicsit alacsony lett.



2022. febr. 26. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Ha már megvetted szedd tovább szerintem, én ezt csinálnám. Aztán utána eldönteném. Amúgy nem fogsz jobban hizni egy terhesvitamintól, ez hülyeség.

Ahogy te jobbnak látod, azt szedd

2022. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Ne hagyd magad ennyi oldalról befolyásolni szerintem, mert belecsavarodsz. Nyugodtan szedd be a vitamint, semmi bajod nem lesz tőle, nem lesz óriási a baba sem. Én végig szedtem mindkét terhességem alatt, a magnéziumot csak akkor kezdtem el, mikor kezdődtek a lábgörcsök, addig nem láttam értelmét. A vasat ha külön felírta, akkor lehet hogy alacsony a vas szinted? Esetleg ennek érdemes utánanézni, hogy az tényleg szüksége -e, a többi "csak" vitamin, ha nem görcsölsz semmi bajod nem lesz magnézium nélkül de femibion nélkül sem , ahogy az sem baj ha szeded ezeket.

Amúgy én gdm-es voltam, ami azt jelenti szigorú diétán voltam, az egyik gyerekem átlagosnál nagyobb, a másik átlagosnál kisebb lett és mint írtam, a femibiont mindkettőnél szedtem, de nem ezen múlott a méretük

2022. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

29 hetes várandós vagyok, Femibiont szedek a pozitív teszt napja óta, de hogy étvágyat nem csinált, az biztos. Az orvosom a szoptatás idejére is javasolja.

Magnéziumot, omega 3-at, D-vitamnit, vasat meg annak jobb felszívódásához C-vitamint szedek még (ebből a magnézium meg a vas+c megy orvosi utasításra).

2022. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Én nem femibiont szedek, de nem is ez a lényeg, hanem ajánlotta az orvos hogy szedjem végig, mert a baba elveszi ami kell neki, nekem meg nem marad semmi.

Pont azokat szedem pluszba én is, mint a 3as válaszoló. Magnézium, D+C vitamin, omega 3 és vas. A vasat én is a C-vitaminnal veszem be, mert az segíti a felszívódását, plusz én ezt a kettőt éhgyomorra szedem, hogy még több tudjon hasznosulni (nekem elég rossz volt mindig is a vasam). Illetve amit még mondott a doki, hogy a vas és a magnézium gátolják egymás felszívódását, tehát eltérő időben veszem be.

Szerintem nyugodtan szedd tovább, mert neked is szükséged van ezekre, nem csak a babádnak. Egy orvos cserén is elgondolkoznék a helyedben, ha ennyire nem tudsz rá támaszkodni.

További boldog babavárást! :)

2022. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
A magnézium gátolja a vas felszívódását, szóval multiból túl sok vasra ne számíts. Bár ha magnézium-oxid van benne, akkor magnéziumra se.
2022. febr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%

Érdekes

, hogy eszitek 2 pofára a terhes vitamint, de pluszba szedni kell mellette majdnem minden mást, mert ahogy látszik pacikukit se ér.

És a kérdések alatt az van lepontozva aki terhesvitamint nem szed csak külön 1-2 mást. 🤦‍♀️

2022. febr. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!