Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek milyen pénzre...

Szerintetek milyen pénzre leszek jogosult?

Figyelt kérdés

Nem tervezett várandós kismama vagyok,ez most nem fontos csak olyan szempontból,hogy ha megszületik a kincsünk milyen pénzeket kaphatok majd a drága "állam bácsitól"!!!


Kisbabánk várható születési ideje: 2011.04.12.

Tehát 2010-es év az alap,ha nem tévedek!


2010-január au pair Németország-2010 júni 25.-ig(szívás volt csak+egy kis nyelv)

2010-július,augusztus én fizettem be a biztosításomat

2010-szept 14-től munkaügyin fogok vendéglátást tanulni egészen 2011. jan. 27.-ig!

Utána valószínű megint én fizetem a biztimet a babáig!


Szerintetek mire számíthatok? Mire figyeljek,hogy minden lehetőséget igényeljek ami jár nekem és a Babánknak!!!?


2010. szept. 12. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:

hát nem biztos, de szerintem csak gyest-t és családit fogsz kapni, mivel ezek járnak alanyi jogon, illetve az egyszeri anyasági.

Gyed-hez és társaihoz legalább 365 nap bejelentett munkaviszony szükséges.Azt nem hiszem hogy a németországi munkád beleszámít...és ahogy nézem nincs nagyon meg az 1 év.

De remélem írnak még, mert lehet tévedek.

2010. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tgyás-hoz illetve gyed-hez két feltételt kell együttesen teljesíteni: szülést megelőző két évben legalább 365 nap biztosítotti idő és a biztosítás fennállása alatt szülni. nem teljesen egyértelmű számomra, hogy a saját magad után fizetett biztosítás alatt mit kell érteni. Ha a havi 4.950,- Ft megfizetését érted, akkor az csak egészségügyi ellátásra jogosít, semmi más ellátásra nem. Ebben az esetben csak az alanyi jogon járó ellátásokra vagy jogosult.
2010. szept. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem, a leírtak alapján Gyest és családit fogsz kapni!

2010. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak gyes-re és családi pótlékra lesel jogosult.

A biztosítotti időbe a Németországi munkéd csak akkor számítana be, ha itthon fizetted volna utána a járulékokat, de ez nem valószínű. A saját magad után fizetett biztosítás csak az ingyenes egészségügyi ellátásokra jogosít, munkaviszonyhoz kötött (tgyás, gyed) juttatásokra nem. A munkügyi központ által indított tanfolyamok sem számítanak bele a időbe, kivéve, ha közben álláskeresési támogatásban részesülsz.

Vagyis ahogy írtad, semmilyen biztosítotti viszonyod (munkaviszony, vállalkozói) nem volt.

Igy a alanyi jogon járó juttatásokat fogod kapni.

Gyes 25795 havonta, csp 12200 havonta.

2010. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyest és családi pótlékot fogsz kapni, ez együtt havi 40ezer ft lesz kb + szülés után az egyszeri anyasági segélyt, ami 65ezer körül van.


Érdemes még körülnézned a lakóhelyed honlakpján, önkormányzatnál, mert sok helyen adnak támogatást az induláshoz.

2010. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ettől féltem én is...

Ha tudtam volna,hogy babánk lesz biztos nem megyek ki németbe ilyen hálátlan munkát csinálni!


Az önkormányzatok szoktak ilyen "babakelengye" támogatást adni?

2010. szept. 12. 17:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


”Babakelengye támogatást” az önkormányzatok adhatnak.

Van, amelyiknek nincs rá kerete.

Nézd meg a Tied honlapját, vagy hívd fel őket!

Nálunk kereken 40.000-et adnak (ez egyszeri).

Jövedelemhez kötött (50 X ezer/Fő).

Esetleg igényelhetsz a baba után gyermekvédelmi támogatást, étkezési jegyet, fűtéstámogatást (ezeket is próbáld megérdeklődni).

Nekem most 1 hónapos a 3. babám, pénteken igényeltem meg a fentieket.

(A Dm.-ben,ha jelentkezel a ”baba bónusz”-ra, ott is kapsz kedvezményeket, ami szintén egy kis megtakarítás).

Remélem segítettem, boldog babavárást!

2010. szept. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mint ahogy már előttem is írták,gyest és családit biztos fogsz kapni."Babakelengye" alatt nem tudom mit értesz,de nekem még az anyasági támogatás jutott eszembe amit szülés után egyszer kaphatsz(nekem úgy 60E ft volt 2009-ben) és úgy tudom,annak csak az a feltétele,hogy min. 4szer megjelentél terhesgondozáson,és ezt a dokid igazolja.Csak ez a papír kell hozzá,úgy emlékszem.Lehet,h erre gondoltál babakelengye néven?
2010. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden Önkormányzat szokott adni a baba születése után pénzt, ez egyszeri alkalom! (persze, ha van rá keret)

Bp XX. ker 10.000 forint, míg a XI. ker 80.000 forintot ad a kismamáknak! Sok kismama nem is tudja, hogy létezik ilyen támogatás is!

Szval Önk. függő!

2010. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen,most már én is tudom h ez Önkormányzat függő!


Utolsó előtti,pedig "babakelengye pénz" elvileg ugyanúgy van ,mint az anyasági h egyszeri alkalommal és az Önk.-tól kell igényelni! Én is itt okosodtam ki!!!


Köszönök minden választ!!!:-)

2010. szept. 13. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!