Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen betegségeket nem lehet...

Milyen betegségeket nem lehet kiszűrni?

Figyelt kérdés

Szeretném elvégeztetni a Nifty tesztet, természetesen elolvastam, hogy milyen betegségeket szűr, engem viszont az érdekelne, hogy mik azok a genetikai vagy egyéb betegségek, amiket nem lehet kiszűrni és csak szülés után vagy az azt követő években szembesülhetünk vele?


Elég paramami vagyok...



2022. márc. 7. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Autizmus, értelmi sérülések. Meg persze azt sem lehet előre megjósolni, a szülés közben nem történik-e valami.
2022. márc. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Végtelen a sor a mentális betegségektől felszívódási problémák, allergiák a rákig bármi. Felesleges ezen agyalni!
2022. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ezek a betegségek a gyerekek hány százalékàt érintik? Nyilván tudom, hogy szinte mindegy, mert ha pont beleesel abba a pár százalékba is akár, akkor nem fog vígasztalni...


Nagyon félek, néha rácsodálkozok, hogy hogyan mernek 3-4-5 gyereket is vállalni sokan, nem félnek ezektől a kockázatoktól? Én úgy érzem, hogy 1x végig csinálni is idegtépő..

2022. márc. 7. 13:41
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk 3 hetesen derült ki, hogy májbeteg a lányunk. A mai napig nincs diagnózisa, már 6 éves!!

3 éves koráig volt konkrétan beteg, de a mai napig nincs egy jó vérképe.

Emellé autista is.

Második gyereket nem vállalunk.


A terhességem szinte tünetmentes volt. Kombinált tesztet csináltattunk, az nagyon jó eredményt hozott.


De hiába csináltattunk volna bármilyen tesztet. Most se tudják diagnosztizálni!

2022. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Rengeteg betegség van, amit nem lehet kiszűrni, vagy csak speciális szűréssel és még ezeken kívül is van, amit sehogy sem. Ezen kár előre aggódni, attól nem lesz jobb semmi.
2022. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Sőt csak rosszabb lesz. Én az ilyen tesztek helyett egy jó pszichiátert vagy pszichológust javasolnék. Annak az árán jó pár ülés kijön és hasznosabb is lesz a jövőre nézve.

Ha most ennyire félsz, mi lesz ha megszületik? Kiidegeled magad teljesen.

2022. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Rengeteget. Vmelyik nap volt egy terhességgel kapcsolatos dokumentumfilben erről szó, úgy emlékszem azt mondták a betegségek csak 0.75%-át!!! TUDJÁK szűrni.
2022. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

"Szeretném elvégeztetni a Nifty tesztet, természetesen elolvastam, hogy milyen betegségeket szűr, engem viszont az érdekelne, hogy mik azok a genetikai vagy egyéb betegségek, amiket nem lehet kiszűrni"


Nagyon egyszerű: mind, ami nincs a Nifty listáján.

Most komolyan elvárnád, hogy felsoroljunk több száz betegséget/zavart? Ja igen, meg hogy egy-egy betegség a gyerekek hány százalékát érinti...

Szurkolok, hogy ne örökölje a paranoiádat...

2022. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Hat ha azt nezzuk, hogy tobb millio betegseg van, teljesen felesleges ezen aggodni. Barmi lehet barmikor, sajnos a sorsunk meg van irva, tudod hany gyerek hal meg autobalesetben naponta ? Akkor most nem ultok autoba? Ezeken felesleges aggodni, nem te iranyitod.
2022. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező! Nagyon tul aggodod! Meg fogsz orulni a gyerek 20 eves koraig igy. Ha nincs a csaladban orokletes fogyatekossag, felejtsd ezt el. Igy nem lehet elni. Ha megszületik is lesz min aggodni de hidd el a gyerekre tudod ezt tapasztani akarva akaratlanul is! Nyugi 😊
2022. márc. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!