Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért félek előre, hogy a...

Miért félek előre, hogy a baba növekedni fog bennem ?

Figyelt kérdés

Párommal fél év próbálkozás után összejött a kisbabánk. Amikor megláttam a pozitív csíkot örömömbe elsírtam magam, azóta vigyázok magamra, szeretném, ha neki a legjobb lenne. A terhességem korai szakaszában vagyok, és rám tört a félelem attól, hogy a baba bennem növekedni fog, ha nagyobb lesz nem fogok rendesen levegőt kapni.. Ez nagyon nyomasztó érzés. Másrészről sokat beszélek hozzá, gondolok rá, várom, hogy egy nap a karomba tartsam, nem rémiszt meg a szülés gondolata sem, a párkapcsolatom stabil, jobb apát a babámnak el sem tudnék képzelni.

Volt valakinek hasonló nyomasztó érzése ? Pánikja ? Hogyan tudott magán segíteni ? Érdemes ezzel szakemberhez fordulni ?


2022. márc. 8. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem túl sokszor írják már,hogy " fordulj szakemberhez" hogy ilyen piti,semmitérő "gondolat" miatt ez megfordul a fejedben.

Most írjunk? Nyilván megfulladni nem fogsz! A szomszéd országban tömegével hullanak az emberek,te meg ilyenen agyalsz. Nőjj fel!

2022. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam ez az oldal azért is van, hogy segítsük egymást. Gondolom a te rosszindulatú lelkivilágodnak most jót tett ez, hogy egy kismamának oda szólhattál.
2022. márc. 8. 16:08
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem tett jót,és lehet nem tűnik most úgy,alap esetben én egy nagyon segítőkész ember vagyok,de azért már a hülyeségnek is van határa!
2022. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

De az eszeddel ugye tudod, hogy nem lesz semmi bajod? A természet nagyon ügyesen kitalálta. Az összes belső szerved tolódni fog felfele, de ebből te semmit nem fogsz eszre venni. Ahogy abból se, amikor majd visszamegy.

Jon a joido, legyél sokat odakint, nagy séták, kismama torna, nem kell kettő helyett enni, ne legyél bálna a végére, és akkor nem lesz semmi baj, a fitt kismamáknak nem szokott légszomja lenni attól, ha fel kell menni a harmadik emeletre :)

2022. márc. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtató volt ! :)
2022. márc. 8. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első 2 trimeszter tök tünetmentesen, nyugisan telt, az ég világon semmi bajom nem volt. Aztán betöltöttem a 29ik hetet, akkor kezdődtek a fájdalmak :D a húgyhólyagomnak nincs többé hely, derék és hátfájás, medence fájdalom, légszomj pár méter megtétele után. Ahogy írták, a legtöbb dolgot meg lehet előzni rendszeres testmozgással, odafigyeléssel, akár a légszomjat is (amúgy nem olyan vészes az sem, mármint nem fulladozol vagy ilyesmi). Nekem szívás, mert ágynyugalomra vagyok ítélve, ezért teljesen elszokott ezektől a testem, de még így se ijesztő a legkevésbé sem.

Szerintem koncentrálj arra, ami épp most történik és ne azon aggódj, hogy mi lehet lehet hetek múlva. Majd ha előjön egy kellemetlen tünet, akkor fókuszálj annak a megoldására.

Boldog babavárást! :)

2022. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gondolataidat ! 😊 Ez is nyugtató volt ! 😊 Neked is boldog babavárást ! ❤️
2022. márc. 8. 17:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!