Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha nincs étvágyam 30...

Baj, ha nincs étvágyam 30 hetesen?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete egyszerűen nem tudok enni, csak nagyon pici adagokat, úgy érzem állandóan tele van a gyomrom, mintha túlettem volna magam egy alma után is.

A mai menüm például ez volt:

Reggeli: kis tál müzli joghurttal

Ebéd: húsleves tésztával, fél csirkecomb rizzsel

Vacsorára valószínűleg még eszek egy kis gyümölcsöt vagy joghurtot, de csak azért mert muszáj, délután már egyáltalán nem szoktam éhes lenni.

Volt valaki még így? Ez már így marad a terhesség végéig? Ettől függetlenül a baba megfelelően fog nőni?



2022. márc. 15. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Persze,ez így jó, legalabb nem hízol világgá, és úgy latom ügyelsz azért arra,hogy ha keves is,de minden fontos tápanyag bejusson
2022. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van, ne aggódj. Ez nem is olyan kevés étel.

A baba megfelelően fog nőni továbbra is, nyugodj meg.

A gyomrod számára egyre kevesebb hely van, így eleve jobb, ha többször próbálsz keveset enni.

2022. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, napi 200 kcal-val van tobbre szuksege a szervezetnek ha terhes, ami egy szelet barna kenyernek felel meg. Orulj neki legalabb nem leszel egy mazsas.
2022. márc. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én ugyanígy vagyok.Ma 4db meggyes fornetti és fél tányér gulyásleves.Nem megy több...inni iszom eleget arra próbálok figyelni azért.Vacsira még valami gyümit legyűrök ha menni fog.De úgy érzem kipukkadok. 32hkm.
2022. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Igazából csak azért aggaszt, mert a terhesség előtt ennek többszörösét meg tudtam enni, sőt, a terhesség elején is, mégse nagyon híztam. Furcsa, hogy csak ennyi kaja marad lenn. 170 centivel és 60 kilóval kezdtem a terhességet, eddig 5 kilót híztam, szóval rengeteg tartalékom nincs.
2022. márc. 15. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Fhú,irigyellek az étvágyad meg a súlyod miatt is 😊
2022. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nem esel ketózisba, a gyereked normális tempóban növekszik és nem kórosan pici, addig oké. Én hasonlóan voltam mint te és nekem nagyon a körmömre nézett az orvos, hogy miért nem hízok, eszem-e elég szénhidrátot, mert a babám is nagyon picike volt. Muszáj volt kicsit átalakítani az étrendemet, hogy elég szénhidrát jusson be. Ha ezek miatt a te orvosod nem aggódik, akkor persze semmi baj, csak szerettem volna leírni a saját tapasztalatomat is
2022. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Múlt héten voltam a dokinál, azt mondta a baba megfelelően fejlődik, picit nagyobb is az átlagnál. Mondjuk ez nem csoda, a férjem 190 centi, én se vagyok épp alacsony. Remélem innentől is megfelelően fog gyarapodni! :) Igazából én örülnék neki, ha lenne étvágyam, még akkor is, ha akkor többet híznék. Nagyon rossz, hogy állandóan úgy érzem tele vagyok, és mostanában sokszor arra ébredek fel, hogy ég a gyomrom éjszaka is, pedig alig ettem. Annyira szeretnék újra egy jót enni. :D
2022. márc. 15. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam változó. Gondolom attól függ a baba mije van éppen a gyomromban és mennyire. :) Van, hogy napokig alig bírok enni, aztán meg napokig felzabálom a hűtőt is. Ilyen ez, nincs vele gond, amíg elég tápanyagot viszel be, jól érzed magad.
2022. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!