Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy a hematoma a...

Igaz, hogy a hematoma a legtobb esetben nem okoz problemat?

Figyelt kérdés

Kiderult h van egy 15x15 mm hematoma az embriocskam mellett es az orvosom azt mondta h pihenjek hasznaljam a progrszteront amit felirt es ne aggodjak mert a hematomak 90%ban nem szoktak gondot okozni. Es ez kicsit megdobbentett mert annyi veteles sztorit hallok hematoma miatt…


Szoval mielott elkezdenek irni a tulmotivaltak h ok nem orvosok meg nem josok stb… arra lennek kivancsi h akinek volt hematomja annal vegul hogy alakul a dolog.


Konyorgom kimeljetek meg a “ha juliska nem vetelt el attol te meg elvetelhetsz” tipusu valaszoktol…


2022. márc. 31. 13:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja 7 hetes vagyok ezt nem irtam
2022. márc. 31. 13:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy óriási. A 6. héttől a 14. hétig véreztem változó intenzitással. Többször ömlött belőlem a vér, de szerencsére nem lett baj.
2022. márc. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem is tudtam róla, hogy van. 10 hetesen egyszer elöntött a vér, és egy fél tenyérnyi szövetdarab is távozott. Na az volt a hematómám, se előtte se utána nem véreztem. Baba teljesen jól volt :)

Én is úgy tudom amúgy, hogy legtöbb esetben felszívódik vagy pedig kiürül.

2022. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért hallhatsz sok vetélős sztorit, mert a negatív történetek hamarabb eljutnak hozzánk, illetve azokat szokták leírni.


Két ismerősömnek is volt, mindkettő egészséges gyermeket hozott a világra.

2022. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Másodiknál nekem is volt. 5 hetesen voltam dokinál, meg csak petezsák volt és mellette hematoma. 7 hetesen újra mentem , már volt szívhang, hematóma sehol, felszívódott, nem is vereztem soha.

Így ha nem megyek túl korán dokihoz, nem is tudok róla, és nem kellett volna idegeskednem

2022. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11. és 14. hét között ürült hol jobban, hol alig színezte meg a betétemet. Nekem görcsölt is a hasam tőle. Teljesen felszívódott és kiürült a 14. hét végére. Azóta a 38. hetet tapossuk és minden rendben van.
2022. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha a petezsák felett helyezkedik akkor kicsit rizikósabb lehet de ha alatta akkor szinte nyert ügyed van.Ne aggódj!
2022. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem anno azt mondta a dokim: ha hematoma alatta van az a "legjobb" ilyenkor ha ürül nem tudja magával vinni az embriót.

Ha felette van, akkor csekély az esély arra, hogy megmarad, ha mellette van, az is két esélyes. Nekem szerencsére alatta volt.

Szóval pihenj amennyit tudsz, ne emelj és nem sétálgass sokat, feleslegesen ne ácsorogj.

2022. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem elvileg mellette van:(
2022. márc. 31. 17:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mellette volt, ki is fakadt. A hematóma akkor tud leginkább gondot okozni, ha a baba felett van, mert akkor sajnos kimoshatja a méhből az ürüléssel. Ha mellette van, akkor jó eséllyel vagy felszívódik vagy kiürül. Én kb 2 hétig vérezgettem miatta, volt egy nap amikor egy nagy adag távozott (valószínűleg itt ürült ki a nagy része) utána még pecsételtem és végül teljesen abba maradt. Kitartást, pihenj sokat. :)
2022. ápr. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!