Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 évesen milyen kombinált...

34 évesen milyen kombinált teszt eredmény után csináltatnátok Prena tesztet is?

Figyelt kérdés
Külföldön élek és félreértettem az itteni szűrési csomagokat. Itt Prena tesztnek nevezik a sima kombinált tesztet, így azt választottam. Csak utána jöttem rá, hogy nem is ezt akartam. Nagyon meg is lepődtem mikor olvastam, hogy ez majd csak egy arány számot ad és ugyanazokat az értékeket nézi, mint az otthoni kombinált teszt 🤦‍♀️. Ott lett gyanús, hogy mondták, hogy ebből nem fog kiderülni a magzat neme. Ami otthon a Prena tesztnek felel meg itt más a neve (Harmony teszt). Kérdésem az, hogy ti milyen eredménynél mennétek el a másik vizsgálatra is? 13 hetesen volt az ultrahang és a vérvétel, mert a terhességi kor számításhoz képest egy héttel idősebbnek bizonyult a mérés alapján. Nyaki redő 1.7 mm, a szonográfus szerint az ultrahang rendben van. A vérvétel eredményére várok, de félek ez egy tök fölösleges kör volt, mert a korom miatt valószínűleg nem lesz számomra megnyugtató eredmény. Bár előtte utánanéztem volna, de gondoltam a Prena mindenhol Prena és az ára se volt alacsony, így nem hittem, hogy ez sima kombinált lesz. Köszönöm a válaszokat!

2022. ápr. 1. 14:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én a kombinált teszttől függetlenül csináltattam, de csak a Down-ra. Egyébként alacsony kockázat jött ki mindenre a kombinálton. Down-nál biztosabbra akartam menni, de a másik kettő leggyakoribb triszómiára elegendőnek éreztem a kombináltat.
2022. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi első! Szerintem én is megcsináltatom külön. Eleve kombinált az nem is akartam, csak az ultrahangot és Prena-t. Jól benéztem.
2022. ápr. 1. 15:08
 3/18 A kérdező kommentje:

Amúgy itt a vizsgálat linkje: [link]


Ez egy semmi ahhoz kèpest amennyibe került. Ezért nem gondoltam, hogy sima kombi teszt…

2022. ápr. 1. 15:10
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a Prena külföldön is Prena. Ha szeretnéd hogy a neme is kiderüljön, az magasabb árkategóriában van. Prenából is van többféle. Illetve nálunk is van Harmony is.
2022. ápr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Négyes, köszi a választ. Nézd meg a fenti linket, nekem ez nem tűnik Prena-nak.
2022. ápr. 1. 15:13
 6/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt pl. három típusa van:

[link]

2022. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Írják, hogy ha magas kockázat jön ki, küldenek nipt tesztre. Ez sima kombi. A prena a márka, külföldön inkább nipt tesztre keress rá. A válasz, pedig, hogy te tudod mennyire vagy parázós. Én nem csináltattam mást, mert tudtam, hogy downos is megtartanám, plusz jó eredményem lett, de sokszor eszembe jutott, mi van ha. Ha te ezen izgulsz csináltass komolyabb tesztet.
2022. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, Magyarországon ezek vannak. Itt sajnos a Prena teszt Beta hcg-t és Papp-A néz. A Prena plus pedig lehetővé teszi, hogy közepes, vagy magas kockázat esetén ingyen tovább menj más nem invazív vizsgálatra. Legalább én a Prena plus-t fizettem, ahogy nézem, így ha van valami mehetek tovább és nincs plusz költsége. Csak bosszant, mert erre nem mentem volna, időpocsékolás.
2022. ápr. 1. 15:23
 9/18 A kérdező kommentje:
7-es, igen parázós vagyok, pont emiatt foglalkoztat. Köszönöm a válaszokat. Meglátjuk az orvos mit javasol majd az eredmény alapján.
2022. ápr. 1. 15:25
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha parázós vagy ne gondolkozz rajta! Ennyit megér a nyugalmad, hidd el! Boldog babavárást!
2022. ápr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!