Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ennek igy jo vege?

Lehet ennek igy jo vege?

Figyelt kérdés
9hetes terhes vagyok es leiden homozigto ami miatt verhigitot kell szurnom. 3 cm-s hematoma van a petezsak mellett, szinte inkabb alatt es eddig 3x vereztem miatta, eleg durvan. Minden verzes utan nagyobb lett a hematoma es minden orvos azt mondja h azert mert nem tud se felszivodni se kiurulni a verhigito miatt. Mi lesz igy?:( volt vki hasonlo cipoben?
2022. ápr. 5. 19:10
 1/10 A kérdező kommentje:
De a verhigitot nem hagyhatom abba… szoval minlesz igy a babammal:(
2022. ápr. 5. 19:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én ugyan nem szedek vérhigítót, de nekem is van a baba alatt egy hematoma. 6. Hét óta ott van, most vagyok 12 hetes, de sokszor még most is bevérzik. Nekem ugyan nem mondták, hogy mi az oka, de nem tudnak vele mit csinálni. Úgy tudom, ha a baba nagyobb lesz már nem fog vérezni, viszont olvastam, hogy később más gondot okozhat, ha ott marad. Próbálj sokat pihenni. Kitartást ❤️
2022. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen sajna pl a mehlepenyben okozhat problemat, levalas stb… :( eleg aggaszto
2022. ápr. 5. 19:54
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok!Én is leidenes vagyok és szúrom magam.Én a 8.héttől kezdve barnáztam először progeszteront kaptam.Aztán 15 hetesen durván bevéreztem hematómám lett, elvitt a mentő innentől ez még 2x ismétlődött meg mire kiderült,hogy egy vírus miatt vérzékeny is lettem így elküldtek a véralvadási faktorok kivizsgálására ahol kiderült, hogy közben leiden mutációm is van.A vérzékenységre kaptam 2 egység véralvadást elősegítő plazmát amitől teljesen rendbe jött a vérképem és az 1 hónapig vérző hematómám 4 nap alatt felszívódott.Most viszont szúrhatom magam clexannal a leiden miatt és már a 35. Hetet tapossuk amire pár hónapja nem gondoltam volna hogy elérünk idáig.Az én esetem kicsit összetett csak azért írtam le, hogy ne adjátok fel pihenjetek sokat és bízzatok benne, hogy jó kezekben vagytok.☺️🌷 Kitartás!
2022. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hu es hol talaltal olyan orvost aki tudta h plazmat kellene kapnod h felszivodjon a hematoma? Tudnal errol reszletesen irna ha szepen megkerlek? 🙏🏻 Megemlitenem penteken az orvosomnak
2022. ápr. 5. 20:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Amugy ez a veralvadast elosegito plazma nem veszelyes leiden mellett?
2022. ápr. 5. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem találtam,mikor utoljára bevitt a mentő a kórházba akkor már a számból is dőlt a vér illetve az ínyemből ez lett gyanús a dokinak és kértek egy sürgősségi labort ahol olyan rossz véreredményeim lettek, hogy muszáj volt vérplazmát kapnom.Több mint 4 óra volt a véralvadási időm az rengeteg csoda,hogy nem véreztem el.Akkor ott még nem tudtuk,hogy leidenes vagyok.Azóta a vérzékenység elmúlt minden értékem helyreállt.
2022. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni,hogy nem a hematóma miatt kaptam a plazmát hanem a vérzékenység miatt.
2022. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja ertem. De vszeg attol mult el? Milyen erdekes h leidenes vagy es megis ilyen verzeleny voltal. Fura dolgokat muvel az emberi test :)
2022. ápr. 5. 21:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen valószínű attól múlt el a hematóma is.Csak valami vírus jól kiütötte a véralvadási rendszerem.

Hát igazi Dr.House esetnek éreztem magam mert olyan értékeket produkáltam, hogy mindenki csak kapkodta a fejét 😅 De hála égnek minden rendben van és a kisfiam id egészségesen fejlődik.☺️

2022. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!