Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik június elején szülnek...

Akik június elején szülnek hogy állnak a dolgokkal? Babaszoba kész? Ruhák megvannak? Kórházi táskát mikor pakoljatok össze? :)

Figyelt kérdés
2022. ápr. 6. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nagyobb a lányom, de visszaemlékeztem, semmivel nem voltam kész és egy darab babaholmit sem vettem ekkor. Április végén rendeltem meg a ruhákat. És mivel esélyes volt, hogy koraszülés lesz, a férjem megvette egyedül a kiságyat, kádat, ilyesmit, de csak a legfontosabbakat.
2022. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Május végére vagyok kiírva. A babaszoba még sehogy nem áll. Ki kell festeni, összeszerelni a kiságyat, kimosni a babaruhákat, pelenkákat, egyebeket, bepakolni a bútorokba. Amíg ki nem lesz festve, nem állok neki pakolászni.

A kórházi táskám csak annyira van összepakolva, hogy a nem általános dolgokat (betétek, törölközők, hálóingek, babának kellő cuccok, fertőtlenítő kendő, nedves wc papír, stb.) össze van készítve egy fiókba, hogyha esetleg úgy alakulna, akkor ne kelljen a férjemet távirányítani, csak borítsa be a fiók tartalmát egy táskába, meg szedje össze a személyes cuccaim (szabadidő, tusfürdő, fogkefe, ilyenek). Ha valami még eszembe jut, ami jól jöhet, szintén bedobom oda jövet-menet.

Ez is hétvégére állt össze. Szóval a környezetemben más kismamákhoz képest igen le vagyunk maradva szerintem, de mégsem érzem úgy, hogy bármivel is el lennénk késve.

2022. ápr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én június 1-re vagyok kiírva, nekünk még nagyon sok minden nincs kész. :) Nyáron költözni fogunk, úgyhogy külön babaszobát ebben a lakásban már nem rendezünk be. Egy babasarok lesz, a kiságy már megvan, de még nincs felállítva. Szerintem május elején fogjuk csak, addig ne foglalja a helyet (pici a jelenlegi hálónk). Ruhák többsége megvan, de plédek, ágynemű, törölközők, babakád, stb, még nincs. A babakocsit múlt héten vettük meg, az elektromos dolgokat a héten tervezzük beszerezni. Csak szép sorjában. A kórházi táskát én május közepén tervezem összepakolni. :)
2022. ápr. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem már van két gyerekem,.De mindkettőnél 32 hetesen meg volt minden vásárolva, babaszoba készen volt,kórházi csomag 100%-ra összepakolva. Csak a babaruhákat kellett még mosni és vasalni.

Elsőnél 33 hetesen be is fektettek,úgyhogy szuper volt, hogy mindent időben elintéztem.

2022. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Május végére vagyok kiírva. Babaszobát most hétvégén fogjuk összeállítani, babakocsi 2 hete megvan. Ruhák,kád,kórházi táskával még sehogy sem állok de szeretném azt is elintézni 1-2 héten belül, hogy aztán már csak pihenni kelljen.
2022. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Május végére várjuk a babát, a babaszoba alakul, megvan a babaágy, a ruhákat mit kaptunk kimostam, kivasaltam, eltettem, másakat nagyon még nem vettem, babakocsit, mellszívót, bébi-őrt, stb. megrendeltük, a korházi csomagot a héten összeállítom. Ti hányas ruhát terveztek beletenni? Gondoltam készülök két mérettel, biztos ami biztos. Szeretném, hogy május elejéig minden meglegyen, biztos ami biztos.
2022. ápr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg én sem állok nagyon sehogy :D ruha nálunk csak hazahozashoz kell. Én készítek ki apának egy 50 meg egy 56 szettet. De 50-es ruhákból csak 1-2 darabot vettem , inkább mindenből 56 van
2022. ápr. 6. 14:20
 8/10 anonim ***** válasza:
A kórházi listán 56-62-es ruhát javasolnak, de nálunk is csak a hazavitelre kell, illetve fotózásra. Kisebb méretű 56-os ruhát teszek be egy-két szettet, ha nagy, az kevésbé baj, mintha rá sem menne, majd itthon kitapasztaljuk utána... :D Én 56-nál kisebb ruhákat nem is vettem.
2022. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak néhány 50-es van, és csak hazahozni kell majd egy szett, gondolom az utolsó UH-n tippelnek majd, hogy kb hány cm és akkor meglátjuk kell vagy sem az 50-es.
2022. ápr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Május 24-re vagyok kiírva,kész vagyunk mindennel

Tegnap pakoltam be a kórházi táskát,mint aki érzi

Ma hüvelyfájdalom volt reggel,nagyon fájt,hivtam az uncsimat,szülésznő

Megvizsgáltak gyorsan,szigorú ágyban fekvés szülésig

Még jó,hogy mindent megcsináltam,most már csak pihizek

2022. ápr. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!