Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti depresszió? ...

Terhesség alatti depresszió? olyan elnyomottnak semmiennek érzek mindent 27 hetes kismama vagyok, beképzelek dolgokat pl hogy a párom megcsal, nem szeret stb, folyton a sírás kerülget, ez depresszió? volt már más is így?

Figyelt kérdés
Nincs semmi gond köztem és a párom között én úgy gondolom, mindent megkap amit eddig terhesség előtt is, az igaz hogy sokat vagyok egyedül mivel hetente jár haza,a munkából, és most pont az a helyzet hogy egy ideig még így is lessz egy darabig, az egyedül lét is szerepet játszhat ebben az egészben? mindig hív mikor ideje van naponta többször is, este is úgyszintén de most a hét elejétől teljesen ezeket a dolgokat érzem... első terhességem.
2022. ápr. 6. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Két éves a lányom és ugyanezt éreztem terhesen!Ez nem depresszió,hanem a hormonok hatására hangulat ingadozásod van!Nekem is hol jobb volt,hol rosszabb.Neked annyiból nehezebb,hogy hetente jár haza a párod,nekem azért naponta haza járt/jár,de így is szar volt.
2022. ápr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sokáig tartott?
2022. ápr. 6. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem kb.a 28-30.hétig.Utána már elfoglaltam magam.Mostam a ruháit ,kiságyat össze raktuk,babakocsi vásárlás stb.Mindent egyszerre,mint aki megérezte,hogy koraszülött lesz.33 hétre született,szóval nem tudom hogy vissza tért volna e.Szülés után rosszabb volt.Tudom ez nem vigasztal,de nekem olyan szar kedvem volt,mint még soha.Pláne mikor a férjem vissza ment dolgozni,én meg egyedül egész nap egy újszülöttel....borzalmas.Mármint nem a babázás,hanem egyedül lenni.Persze erre rájött az ,hogy téli baba.Aztán minnél nagyobb,annál jobb.Lehet több programot szervezni,menni anyukákkal sétálni,beszélgetni,játszóterezni stb.Ezek nagyon fel tudják tölteni az embert.
2022. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem mozdulsz ki kicsit valamerre? Sokat segít akar egy seta. Vagy baratnok. Csalad. Dolgozni jarsz meg? En szerettem bejarni, csak veszélyeztetett lettem igy otthon gubbasztottam. Szoval aterzem a helyzetet. Viszont ha mehetsz menj erre arra, csavarogj.
2022. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy, a párom városában élünk, igy itt tényleg senki de senki ismerősöm nincs, anyi hogy a sarki boltba kimegyek meg vissza, jogosítványon vagyok már a. vezetés van csak utána már tudok menni, ahova szeretnék, de igy nagyon rossz remélem jobb lessz csak félek hogy ezt a baba is érzi
2022. ápr. 6. 22:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak hullámvölgyeim, de általában csak pár napig tartott, aztán jött némi jobb hangulat. Egyszer fent, egyszer lent. Hormonok. :) És én is extrém féltekeny voltam, pedig korábban nem volt jellemző. Ez szerintem amolyan ösztön féle lehet. Foglalkozz sokat olyan dolgokkal, amik boldoggá tesznek. Nekem pl. addig volt több hullámvölgyem, amíg még dolgoztam, de nem tudtam rendesen kialudni magam, nem haladtam a kelengyével, a babaszobával, sem semmivel. Amint csak a babára kellett figyelnem, már sokkal jobb lett minden. :)
2022. ápr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök neki hogy, mindenki túl ment ezen lassan énis remélem, tegnap leirtam a páromnak hogy anyira jó elmondani és hogy menyire egyedül érzem magam, és hogy menyire hiányzik szeretem bár ezt minden nap elmondom szóban is de valahogy jól esett, valahoggy könnyebb lett😊
2022. ápr. 7. 07:42
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Szánalmas. Szociális életet kell élni, és nem csak a neten
2022. ápr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!