Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhesség, rosszullét?

Ikerterhesség, rosszullét?

Figyelt kérdés

Ikerterhesség alatt nektek mennyire volt erős a reggeli rosszullét? Csak az első trimeszterben volt nálatok vagy később is maradt? Milyen trükkök váltak be nektek ezeknek az enyhítésére?

Én most nagyon megszenvedem velük ezeket a rosszulléteket. Volt két teljes napom, amikor a wc mellett ültem egész nap. Most valamennyit javult annak hatására, hogy óránként keveset eszek (mennyiségre ugyanannyit, mint eddig, csak egy-egy étkezést 3 adagra bontok inkább). Így csak napi 4-5x van kb 10-20 perces rosszullétem. Viszont így sem olyan könnyű, mert nem vagyok egész nap itthon. Hányózacskóval járok mindenhova már inkább.



2022. ápr. 11. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Én elég rosszul voltam, mire enyhültek az émelygős rosszulléteim, jött még 3 hét front miatti migrén. Aztán nagyjából a 16. hét környékén lettem jól, kb 10-12 hét szuper volt, aztán meg már elérte a hasam a "mindenórás" méretet, így amiatt volt kényelmetlen. Kitartás! 😊
2022. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az ikrekkel az égvilágon semmi bajom se volt. Nem fájt semmi, nem émelyegtem, nem égett a gyomrom. Sose értettem, hogy lehetek ilyen szerencsés. Erre a tesó projekt alatt 0. perctől rosszul vagyok. Az ébrenlét 98-ban hányingerem van, fáj a keresztcsontom, bárhol elaludnék. Szóval ki érti ezt? Amúgy trükköm nincs. Nekem a hányinger furcsa mód csak akkor jobb ha eszem. Mostanában a fagyasztott gyümölcs egész jó erre.
2022. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem gyerekem van, szóval nem ikerterhesség, de brutálisan rosszul voltam, ráadásul egészen szülésig. Szerintem ha valaki nem bírja a hcg-t, akkor mindegy, hogy hány gyerek van bent, a terhesség fenntartásához mindenképp kell a hcg. Sok gyógymód nincsen rá, de ha esetleg marad a 12. hét után, kaphatsz rá gyógyszert.
2022. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
3-as vagyok, lemaradt az 1, szóval 1 gyerekem van.
2022. ápr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálam a rágózás segített. Kaja után egyből kaptam is be a rágót. Meg a jéghideg víz kortyolgatása.
2022. ápr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Még az első trimeszterben vagyok, de nem könnyű. Szerencsére itthon dolgozom (hányós lavór jön velem mindenhova😅), de azért elég kellemetlen vásárolni, ügyet intézni, árut venni, orvoshoz járni, sportolni, sétálni így... Napi 4 órát azért máshol vagyok általában.
2022. ápr. 11. 10:05
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Most nem azért írom, hogy nekem mennyivel rosszabb volt. De se dolgozni, se felkelni nem tudtam. Kajára ránéztem a boltban és hánytam, se vásárolni, se főzni nem tudtam. Sport? Kb. 3 perc után hánytam, mert felkavarta a gyomrom. És a végén már a dokihoz is vittek kocsival, de utána napokig még durvábban hánytam attól, hogy felkeltem és mozogtam.

Csak azért írtam le, hogy bár biztosan neked is baromi kellemetlen, de tud ez rosszabb is lenni.

2022. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Délután már kitapasztaltam, hogy van kb 1,5-2 órám, amikor jobb. Olyankor azért lazább tempóban, de sportolok legalább 30 percet. Nekem ez kell, mert másképp éjjel nem tudok aludni. Ha nem eszem óránként, akkor egész nap hányok. Viszont a dokim szerint azért az sem normális, ami most van, hogy 4-5x hányok egy nap. Mondjuk azért érzem ennek a mellékhatását is. A nyelőcsövem már szétmarta a sok hányás...
2022. ápr. 11. 10:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondták, hogy normális csak kellemetlen, olyan 14. hétig mondták, hogy, normális. Első trimeszterben sokan hánynak. El fog múlni a 12. hét körül.
2022. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
12.-20. hét körül elfog múlni. Ikrekkel erősebbek a tünetek, meg hát nehezebb a terhesség.Kitartást!
2022. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!