Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33. Hét után meg befordulhat...

33. Hét után meg befordulhat a baba? Ha nem akkor császár lett ?

Figyelt kérdés
33. Hétben vagOk, első baba egyelőre farfekvéses. Van esély hogy még befordul? Ha nem akkor mivel első baba mindenképp császár? Ilyenkor programozott vagy megvárják meg beindul magától és akkor császár?
2022. ápr. 29. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg befordulhat a szülésig bármikor, nyílván mostmár nehezebb neki.

Bevett szokás a program császár ilyenkor bár van néhány orvos aki vállal farfekvéses babát hüvelyi szülésre (ha jól tudom akkor ha lány a baba nincs akadály, ha fiú akkor bajosabb).

Esetleg el lehet menni befordítattni a babát, ha bevállalja az ember.

2022. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem az mondtak h ha első baba akkor császár. Miért más a lány mint a fiú baba?

Külső fordítást nem akarok mert ha nem fordul meg akkor annak valami oka csak van…

2022. ápr. 29. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

A fordítást én se ajánlom, nekem sajnos van olyan ismerősöm akinek megcsinálták a 35+ valamelyik héten aztán meg lila szájjal született a gyerek, es sokáig lila is volt... (Tehát keringési elégtelensége volt).

Lehet nem a fordítástol, lehet hogy eleve azért nem fordult be mert baj volt, ezt sose lehet tudni, de ma már nem elet-halal kérdése a befordulas, nekem ez elvette a kedvem.

Egyébként még befordulhat, de ha nem tenne, akkor szerintem jobb egy programcsaszar, mint megpróbálni a faros szülést és megkockáztatni egy sürgősségi vagy eletmento császármetszést. De én kockázatkerülő vagyok, és nem voltak vágyaim a szulessel kapcsolatban, csak hogy legyünk túl rajta.

2022. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Nekem közölték hogy császár kell( már az elején egészségügyi okokból) és eszemben sem volt ellenkezni. Kérdezd meg az orvosod, majd ő megmondja mi lesz, főleg a hetek előre haladtával egyre biztosabb lesz ő is e téren.
2022. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Fiúknál farfekvéses szulésnél sérulhetnek a herék, ezért náluk rizikósabb, a lányoknál ilyen probléma nincs, szóval oket nyugodtan meg lehet szulni farosan, csak ugye nehezebb.
2022. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
van kórház ahol pl. mindegy fiú vagy lány, első vagy többedik. nekiállhatsz a farosnak aztán lesz ami lesz.
2022. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Simán befordulhat még

35-36. Hétig lazán


Onnan nagyon ritkán..


Neten olvasgass,

Négykézláb ringatozás

Stb nagObb helyet ad

Ha be tud, befordul, ha nem, akkor annak általában oka van.


Vagy zsinór vagy a csípőd

Vagy izomtónusgond

Stb…


De gondolj bele

Ikrek esetén egymás után születnek, a szülés alatt fordul be az egyik…

2022. ápr. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

32. héten még faros volt, 34. héten mentünk babamozizni, akkor már fejvégű. De még mindig nem fekszik jól, nem illeszkedik be (37. hét). Azt mondta a doki, nem lesz jó, ha így marad, de még vajúdáskor is tehet teljes fordulót is akár, ne aggódjak ezen előre.

A négykézláb állás helyet ad neki a forduláshoz, én 32. héttől, amikor még mindig faros volt, minden áldott nap térdeltem így vagy negyed órát és szépen kértem, hogy forduljon meg. :D

Egyébként a dokim akkor is azt mondta, hogy valami jó kései időre írnak ki max program császárra, addigra legtöbb esetben elindul magától és az ügyeleten még megtapogatják, hogy milyen fekvésű. Ha faros marad és az orvos partner, akkor dönthetek, hogy megpróbálom-e így megszülni. Én természetesen szeretnék szülni, de nem próbálnám meg.

2022. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30 hetesen nekem is faros volt, 36. héten pedig már be volt fordulva. Ne aggódj!
2022. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat , bízom benne h elhelyekedik úgy ahogy jó neki :)
2022. ápr. 30. 17:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!