Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszter mell problémák...

Első trimeszter mell problémák! Ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


10 hetes terhes vagyok és úgy hete vettem észre, hogy nem csak megnőtt a mellem, de durván véraláfutásos is és viszket-majd megőrülök. Itthon már nem hordok melltartót, hogy el bírjam viselni.

Tapintásra forró is mind a kettő.

Volt valakinek ilyen, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?


És ha víz éri a bimbókat csípő érzést tapasztalok, mint mikor egy sebbe víz megy.

Jövő keddre van időpontom orvoshoz amúgy is... nem parázom túl, de bizarr a dolog és félek, ne valami komolyabb gyulladás legyen.


Köszi



2022. máj. 5. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is meleg, meg jobban látszanak az erek, az udvar picit más színű pirosasabb talán, plusz fájdogál, de véraláfutást meg viszketést én nem tapasztaltam.. Viszont ha lenne se lepne meg az az igazság én már minden tünetet elfogadok. 😅
2022. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhesség első felében iszonyú érzékeny volt a mellem. Kemény is volt, fájt is, viszketet is, a zuhantyól megőrültem. Nőtt egy kosárméretet és most "megnyugodott". A dokinak szólj, megnézi és eldönti, hogy ez még oké, vagy esetleg valami gond van, de szerintem nem lesz baj.
2022. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló tüneteim. Pár hétig fennálltak, aztán meg attól ijedtem meg, hogy hirtelen abbamarad :D

Szerintem nem lesz semmi gond, de sosem baj, ha az orvos is megnézi :)

Csak aztán a fent leírtak alapján attól se szeppenj meg, ha hirtelen abbamarad, majd esetleg megint visszatér a tünet :)

2022. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dmben vagy a Rossmanban lehet kapni, Kismama krém. Én rettentően viszkettem, éjszaka is felébredtem arra hogy vakarom a mellem és már fáj.. a krém rengeteget segitett, napi 3szor kentem, babaolajjal keverve :)
2022. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Normális, az elején nekem is viszketett, a melltartó gondolatától is rosszul voltam végig a 9hónap alatt, amint hazaértem már dobtam is a szoba másik végére. Olajjal kenegettem, hogy ne nagyon repedezzen a bőröm, az megnyugtatta picit.
2022. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, normális, mondta az orvos, megerősítette. Továbbá, hogy kicsit szorít a melltartóm ezt tippeltük az orvossal-hiába jó a méret-merevítős. Lecserélem simára.

Sajnos így jártam :/ köszi nektek!

2022. máj. 11. 14:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!