Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetes terhes vagyok. Eddig...

39 hetes terhes vagyok. Eddig kicsit magas volt a vérnyomasom a legmagasabb 140volt de átlagban 130.viszont egy hete 100-120között mozog. Elkeztem durván vízesedni is. És alacsonyabb a vérnyomasom. Aggódom. Ez normális?

Figyelt kérdés
2022. máj. 8. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

A toxaemiának 3 kritériuma van: ödéma, magas vérnyomás, proteinuria.

Ha a fentiekből 2 jelen van, akkor beszélhetünk toxémiáról.


Ajánlom tehát, hogy pisilj egy átlátszó pohárkába, vagy bármibe és nézd meg, hogy mennyire tiszta a vizeleted. Ha fehéres, csapadékos, akkor az nem túl jó. Emellett mérd meg a súlyodat és hasonlítsd össze az elmúlt napokéval.

Ha a vizeletedet nem tudod megítélni, holnap vagy az orvosnak, vagy a védőnőnek vidd be, hogy csináljon gyorstesztet.

Emelett rendszeresen ellenőrizd a vérnyomásod továbbra is.

2022. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az ödéma már nem kritériuma a toxémiának az újabb protokoll szerint, mert nagyon sok kismama toxémia nélkül is vizesedik. A vérnyomásigazodást viszont mindenképp jelezd az orvosodnak.
2022. máj. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!