Hány hetes vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az internetes kalkulátorok alapján 4 hét 6 napos terhességem van. Ez hány hétnek számít? 4 vagy 5? Nekem logikusan 4-nek, amíg nem töltöm be az 5. hetet, hiszen az életkorunkat is csak a betöltött évek alapján vesszük, de az applikációk, weboldalak általában már a betöltött 4. héttől 5 hetesnek írnak. Buta kérdés, de elbizonytalanodtam és érdekel, illetve dokihoz is ehhez mérten mennék, hogy ne menjek túl korán.



2022. máj. 10. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
4 hetesnek. Az orvos mindig a betöltött hetekre kíváncsi.
2022. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor jól gondoltam, köszönöm! Ez alapján holnaptól leszek 5 hetes, szóval nagyjából 1,5-2 hét múlva lenne optimális dokihoz mennem terhességmegállapításra, ugye? Jól gondolom?

Első terhesség, sok a kérdés, bocsánat. :D

2022. máj. 10. 09:29
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Bőven elég lesz a betöltött 7. héten, mert akkor már tuti látszik minden, aminek látszania kell. Ha korábban mégy, akkor valószínűleg 1-2 hét múlva vissza kell menned - ha magándoki, akkor ugye dupla pénz is a kb. semmiért. Lesz annak még bőven helye később.

Terhesvitamint és esetleg +magnéziumot szedj addig is.

Ha pedig addig ne adj ég bármi gond adódik, akkor egyből sürgősségi/ügyelet.

2022. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Vitaminokat, magnéziumot szedem, addig akkor marad a várakozás, az izgalom és a reménykedés, hogy minden rendben. :)

Köszönöm a segítséget!

2022. máj. 10. 09:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Nagyon szorítok! :)
2022. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem teljesen a semmiért.

Fontos tudni, hogy jó helyen van e a baba. Én mindegyik terhességemnél meglátogattam a dokit 5-6 hét körül.

Most a másodikkal 5+5 napon szabályos petezsák+ élő embryot állapított meg. Engem megnyugtatott, hogy jó helyen van.

2022. máj. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
6. Sajnos ha rossz helyen van, az hamar ki szokott derülni, és még ahhoz sincs későn a 7. hét, hogy észrevegyék, ha gond van. No meg annyira azért nem gyakori a méhen kívüli, hogy ennyire rettegni kelljen. Majd eldönti a kérdező, hogy neki hogy lesz jó. De feleslegesen ijesztgetni sem kell.
2022. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, valószínűleg leginkább az fog dönteni arról, hogy mikor megyek, hogy hogy ad időpontot az orvos. A 23-i hetet próbálom becélozni.
2022. máj. 10. 11:55
 9/15 A kérdező kommentje:
24-én megyek végül, akkor 6 hét 6 napos leszek. :) Sose vártam még ennyire, hogy nőgyógyászhoz mehessek. :D
2022. máj. 10. 12:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Teljesen ideális időpont :)
2022. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!