Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoptatás után romlik csak el...

Szoptatás után romlik csak el a fog és hullani fog a haj? Ha nem szoptat valaki neki nincs ilyen baja?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 20:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%
#5 Bírom az ilyen h*lyéket, már bocsánat. Gondolom élete végéig te fogod ellátni anyatejjel, ugye? Mert ám a szupermarketből sem szabad, hogy adj neki semmit, a tápszer azokhoz a termékekhez képest semmi, amik tele vannak tartósítószerekkel stb. Tudom, tudom, a te anyatejedből még spanyol viaszt is lehet készíteni, + az egész család azt fogyasztja jelenleg is. 🙄 Gondolom erdő közepén laktok, mint a remeték, csak a McDonald's-ba jártok ki néha-néha...🤷🏻‍♀️ Komolyan, mindig megtud lépni az emberi butaság.
2022. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A fogromlás a nem megfelelő Ca bevitel esetén van

-nekem napi 1000mg-ot mondott naponta terhesség alatt a doki tablettában a rendes étkezés mellett…

-emellett dogorvoshoz javasolt menni a terhesség alatt- a megváltozott szájph is okozhat gondot.. fogkövesedést.

Ez problémàt okozhat (-hat!) a terhességben is, de a fogaknak biztosan àrt.

Sosem volt fogkövem, de terhesen 5 hónap alatt előjött.


De szedtem a Ca-t és leszedettem időben a fogkövet és minden fogam megúszta.



Hajhullást pedig a hormonok szintjének leesése okozza kb a szülést követő 4. Hónapnál látvànyos.

Vannak mázlisták, akikre nem hat..

Semmi köze a szoptatáshoz…

2022. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szülés után hónapokig csomókban hullott a hajam.

A fogaim. A gyönyörű hófehér, egeszeges fogaimbol 3 lyukas lett, és elkezdett sargulni.

Csak 1 hónapot szoptattam🤷‍♀️ és minden fajta, felé vitamint is szedtem.

2022. máj. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem (és sokaknak) terhesség alatt dúsabb lett a hajam. Szülés után 3-4 hónappal kihullott, annyi maradt amennyi terhesség előtt is volt.

A fogak általában ugyan így a terhesség alatt mennek tönkre, a sok hányástól, vagy hiányoktól. Sokkal jobban oda kell figyelni a szájápolásra. Nekem az ínyem vérzett terhesen, a doki adott ecsetelőt meg szájvizet cseréltem a tanácsára és elmúlt. A fogaim nem romlottak.

A terhesség (és a szoptatás is) sok tápanyagot elvesz a szervezettől, emiatt mondják, hogy mégjobban oda kell figyelni az étkezésre, a száj higéniára. Előfordulhat, hogy szoptatás alatt is jobban romlanak, de nem általános és sokszor megelőzhető, rendszeres fogorvosi kontrollal, egészséges táplálkozással és ha kell vitamin/ásványianyag pótlással.

2022. máj. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Anyám nem szoptatott minket (2 lány),mégis elhullott az összes foga a 2 terhességtől.
2022. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!