Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog hogy ez visszat...

Normális dolog hogy ez visszatetszést kelt bennem, vagy túl sokat foglalkozom más életével?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon közeli rokonom aki most terhes lett egy pár hónapos kapcsolatban.

Tele van adóssággal, a szüleivel lakik, akikkel sokszor megölnék egymást egy kanál vízben. Állandóan jön és a terhességről akar beszélni velem, de én nem akarok mert dühös vagyok rá és csalódtam benne. Felad mindent, azt mondja az se érdekli hogy ha a pasi elhagyja, akkor is ott lesz a gyereke. Mikor húgom volt terhes, nem éreztem ilyet, nekik volt egzisztenciájuk, tudtam vele örülni. Most hidegrázást kapok ha elkezd a terhességről papolni.


2022. máj. 14. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Miért vagy rá dühös és miért csalódtál benne? Ez az ő élete, ő döntése.

A ti rokoni kapcsolatotokat nem befolyásolja ez. Egészen addig amíg nem kezd el érzelmileg zsarolás, hogy adjál neki pénzt vagy fogadd be az otthonodban gyerekestől- mindenestől.

2022. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem kéne téged zaklatnia. Ha meglesz a gyerek, azt is folyton nálad akarja majd hagyni.
2022. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Mondd meg neki egyenesen a véleményedet, máskülönben ha csak udvariaskodsz, soha le nem száll rólad.
2022. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Ti próbálkoztok, de nehezen jön össze a gyerek?
2022. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem van gyerekem,sokat vártunk rá,mert szerettünk volna hogy valami kis pénzünk legyen,meg saját otthonunk. Igen legszívesebben megmondanám neki hogy ne játssza a felnőtt nagyasszonyt,mert csak egy buta kislány akit 4 hónap után felkoppintottak,a pucér seggére.
2022. máj. 14. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Még időben építsd le magadról, máskülönben rád fog akaszkodni, és gyerekestől együtt nehezebb nemet mondani (ha pl. a szülei/párja megelégelnék).

Mondd el a véleményedet, nem fog neki tetszeni, de később ez a döntésed sok bosszúságtól fog megmenteni.

2022. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Sok nőnek nagyon fontos, hogy gyereke legyen, mindenáron. Ez az ő dolga. Persze ettől neked nem kell tapsolni hozzá, nyugodtan elmondhatod, hogy nem akarsz erről beszélni, vagy nem értesz egyet a döntésével.
2022. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan mondd meg neki, hogy egy kaktuszt se szabadna rábízni és fárasszon olyat akit érdekel a hülyesége. Mit veszíthetsz? Ha megsértődik és nem szól többé hozzád, neked az csak jó
2022. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Ha szereted, fogadd el, hogy így döntött. Ha te máshogyan csináltad volna, akkor is. Ez tényleg az ő élete és ez nem vicc. Ha logikusan vŕgiggondolod, rájössz, hogy ezért valójában nem lehetsz mérges. Persze eshet rosszul, hogy nem hallgat rád. De neked meg nincs jogod ezt számonkérni, hiszen maximum tanácsot adhatsz. Amit tehetsz:

- elfogadod, hogy most már ez van (ha tovább fortyogsz, akkor is)

- nem nézed le

- ott leszel neki, ha baj lesz

- végiggondolod, hogy miért akarsz belefolyni ebbe ennyire


Ha meg nem szereted, akkor minden gond nélkül mondd meg neki, hogy nem szeretnél barátkozni.

2022. máj. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!