Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 45+ és 50+-osan, már nagymamán...

45+ és 50+-osan, már nagymamának kell lenni és nem gyereketvállalni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 16:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki tegye, amit jónak lát. Senkinek semmi beleszólása, hogy te 45+ 50+-osan nagymama leszel, vagy anyuka...

Persze ha anyuka akarsz lenni, számolj az életkorodból adódó hátrányokkal.

2022. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
17%
A gyerek érdekében jobb nem ilyen idősen szülni. Engem 33 éves korában szült anyu, de sokszor én is öreglánynak éreztem. A 39 évesen szülő anyját az osztálytársam volt hogy szégyelte
2022. máj. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Egészségügyi rizikófaktor elég erős, illetve az életkorból adódóan a felnevelés, iskoláztatás egyszerűbb ha még tud dolgozni az ember. Én nem tudnék együttélni azzal, hogy 20 évesen látom utoljára a gyerekem. És ő is engem. Utána meg magára marad.
2022. máj. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
Azért a kettő között is lehetnek kiskamasz gyerekei :)
2022. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%

Az 50 plusz az már durva.

De eleve 40 felett teherbe esni? Termesztés úton egy csoda, de lombikkal se egyszerű.

2022. máj. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

Még, ha nem is feltétlenül nagymamának lenni, de gyereket vállalni már nem szerencsés. Persze nem tudni ki meddig él, de valljuk be ebben a korban már kezd fáradni a test és a szellem is. A terhesség jóval kockázatosabb az anya és a baba részére is. A szülés és a felépülés is jóval nehezebb, komplikáltabb lehet. Az azt követő időszak pedig méginkább. A folyamatos éjszakázás sokkal megterhelőbb lehet. Az idegrenszer gyengébb, a türelem kevesebb lehet. Fizikálisan előfordulhatnak ilyenkor már ízületi problémák, stb, ami megint csak hátrány egy örökmozgó tipegő mellett.

Arról nem beszélve, hogy sokkal nagyobb eséllyel üti fel a fejét egy betegség ebben a korban, mint az ember 20-as, kora 30-as éveiben.

Úgyhogy nem ez az optimális időszak a gyermekvállalásra.

2022. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
#5! 40 felett csoda? Te hol élsz? 40-45 évesen még nagyanyáink is szültek, csak nem az elsőt, hanem a tizediket. Ma meg alapból kitolódott a gyermekvállalási kor. Egyáltalán nem ritka a 40+ kismama.
2022. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

#7 Orvosi statisztika szerint 10% alatt van a 40 év feletti nőknek az aránya, akik 12 hónapos rendszeres szexuális élet alatt spontán teherbe esnek. Nem sokkal jobb a lombik eredményessége sem saját petesejt felhasználásával, és akkor még nem beszéltünk a férfi eredetű meddőségi faktorokról.

Természetesen a bulvárujságok lehozzák a hollywoodi "sztárokat", hogy 52 évesen terhes, stb. de azt soha nem teszik mellé ,hogy milyen beavatkozás volt és hogy volt-e petesejt donor, ami eléggé elterjedt dolog ebben a korban.

2022. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Na megint itt van a heti 40+ szülős kérdés.
2022. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Igen, és ez természetesen igaz a fèrfiakra is.
2022. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!