Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor beszélünk terhességi...

Mikor beszélünk terhességi toxémiáról?

Figyelt kérdés
2 hete kaptam vérnyomáscsökkentőt 3x1. 156-os kiugrások miatt. Lehet mondani hogy beállt, 135-nél azóta nem mérek nagyobbat. 2-3 napja elkezdtem vizesedni. Tegnap estére nagyon durván bedagadt mind a 2 bokám.. ( sokat úton voltunk egész este értünk haza) reggelre lehet mondani hogy szépen lement pici dagadás van csak rajta. Az lenne a kérdésem hogy akkor most nekem 2 tünet meg van már a toxémiához? Vagy igy hogy lentebb megy a dagadás illetve beállt a vérnyomás így ilyenkor nem beszélünk még toxémiáról? 36 hetesek leszünk holnap. Dokihoz kedden megyek majd. Védőnő pedig szerdán néz vizeletet hogy azzal mi a helyzet.

2022. jún. 24. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:

3 tünetnek kell lennie, akkor beszélünk toxémiáról.

-magas vérnyomás

-fehérje a vizetelben

-vizesedés


Nekem 2 tünet volt a 32.heti ultrahangon,de így is 1 hétig bent is fogtak. Sómentes diéta, vérnyomásra gyogyit kaptam

2022. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

3 tényezőnek kell fennállnia:

-magas, 140/90 feletti vérnyomás

-testszerte ödéma

-fehérjevizelés

2022. jún. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ez nem is múlik vagy esetleg csökken? Hanem tartósan fenn áll? Ez a 3 tünet
2022. jún. 24. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
magában a vizesedés normális terhesen ilyen melegekben, nekem a doki és a védőnő is ezt mondta. polcoljam fel a lábam amennyiszer csak tudom, ne legyek kint a melegben, igyak sokat. ennyi tanácsot kaptam tőlük
2022. jún. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A toxémia csak a szüléssel múlik el, nem “gyógyul” meg másképp. Vannak fokozatai, épp ezért ha valaki toxemiás, akkor biztosan befektetik és folyamatosan figyelik az állapotát (vérnyomásmérés, vizeletfehérje, labor, babánál napi legalább 2x ctg, áramlást néznek-a toxémia a méhlepény betegsége) és megpróbálják minél tovább bent tartani a babát, nyilván úgy, hogy az anya életét se veszélyeztessék.
2022. jún. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem ket testvèrem halt meg magzati korban emiatt és edesanyam életét is csak éppen hogy sikerült megmenteni. A súlyossága nagyon eltero lehet. A legveszelyesebb formánál azonnali csaszarmetszes szükséges sajnos emiatt koraszülött lehet a baba mert olyankor nincs lehetőségük időhúzásra játszani azonnal el kell távolitani a lepènyt.


12. Héten van rá szűrés én megcsinaltattam és sajnos ki is jött egy magas kockázat ezért azóta napi 1 tabl. ASA Protectet szedek. Az orvostudomány mai állása szerint ez az egyetlen terápia ami jelentős mértékben csökkenti az előfordulását ha a terhesség 16. hetèig elkezdik szedni.

2022. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél jelentkezik mindhárom tünet, ezért sokszor nem is ismerik fel van hogy csak a vérnyomás magas vagy csak proteinuria van esetleg csak a vizesedes ami bizonyos fokig meg normális is. Ebben áll a veszélye nehéz felismerni ha nem tankönyv szerinti de bármikor áfordulhat veszélyessé válva anyára babára.
2022. jún. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem mondta a dokim tegnap hogy feküdjek be. Pedig voltam nála NST miatt. Meg mintát vett a hüvelyből. De akkor kedden majd megemlítem neki. Így hogy pihentem egész nap a klímás lakásba ittam/iszok amennyit tudok most így nem vizes a bokám.
2022. jún. 24. 14:50
 9/10 A kérdező kommentje:
És azt honnan lehet észre venni ha veszélyessé vàlik a babára? Vagy észre lehet egyátalán?
2022. jún. 24. 14:53
 10/10 anonim ***** válasza:

A preeclampsia az anyai és a magzati megbetegedések és halálozás egyik fő oka - 76 ezer anya és 500 ezer gyermek halálához vezet a világon évente.

Toxémia során a lepény nem képes annyi tápanyagot és oxigént szállítani, mint amennyire szükség lenne, és ez okoz problémát a magzatnál, a tápanyag és oxigénellátási zavarok miatt lemaradhat a fejlődésben, súlygyarapodása megáll, súlyos esetben lepènyleválás és magzati elhalás következhet be.

2022. jún. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!