Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab után hogy lehet nem...

Missed ab után hogy lehet nem stresszelni a következő terhességnél?

Figyelt kérdés
4 hónapja volt missed ab, ismét babát várok. Örülök is, de nagyon félek.
2022. júl. 3. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Először is gratulálok!Másodszor pedig megértem hogy félsz de próbálj nem olyan sokat erre gondolni.Gondolj arra hogy úgyis úgy lesz minden ahogy lennie kell de persze te mindent megteszel hogy ne legyen gond.Valóban nem tudsz mást tenni csak várni és reménykedni.Nekem is volt 3 hónapja szóval át is tudom érezni mit érzel de előre kell tekinteni mindig.

Nem szokott megismétlődni nagy általánosságban közvetlen egymás után a missed ab.

2022. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nem fogsz tudni nem stresszelni, de a 12 hetes genetika után sokkal könnyebb lesz.

Én annó az első olyan terhességnél, ahol végül egészséges babát vittem haza megfogadtam, hogy a következőt csak akkor vállaljuk, ha lesz annyi pénzünk, hogy heti 1-2 alkalommal elnenjek magán terhesgondozásra, mert nagyon kivoltam ettől a 3-4 hétig tartí bizonytalanságtól, hig,hogy vajon mit fognak közölni, tuti nem is él, meg ilyenek. De aztán amikor tényleg úton volt a második, akkor már fel sem merült, hogy baj lehet, és örültem, hogy a tesó mellett csak 4 hetente kell menni...

Egyébként én missed után 3 problémamentes terhességet vittem, és most a negyediknél is minden ok :) drukkolok, hogy nálad is így legyen :)

2022. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

A stressz art a babának.

Igy az lebegett a szemem elött, hogy ne stresszeljek.

Ha sík ideg vagyok, akkor se tudok változtatni azon, hogy megmarad-e vagy sem.

Ha nem marad meg, annak (is) oka van.

2022. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy. Én stresszeltem, főleg az elején. Azért higgasztottam magam, amennyire tudtam, de a nyugalmat nem lehet kierőszakolni. Most 27 hetesen, hogy érzem napi szinten már sokkal könnyebb. Kitartás.
2022. júl. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Ezt sehogyan sem lehet, csak a legjobbakban bízni. Ha stresszel az ember ha nem, a korai terhességek negyede elmegy.
2022. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igyekszem szépre gondolni ❤️ csak olyan nehéz
2022. júl. 3. 19:10
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a 25.héttől nyugodtam meg, akkor már van esélye életbe maradni.

40 hét után indították 😁

2022. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején olyan idegzsába voltam, hogy még ide is írtam ki kérdést, pedig nem szokásom.


Első terhességem 8 hetesen vesztettem el, szívhangunk sem volt, egyszerűen nem akart megindulni. Elég csúnya körülmények között zajlott a vetélésem, ezért duplán kaptam a traumát.


Mostani pocaklakó későn fogant, viszont progi miatt korán kellett dokihoz mennem... Három hétig kerestük a szívhangot, konkrétan olyan szinten kétségbe voltam esve és spanoltam magam, hogy rosszul voltam teljesen, dolgozni képtelen voltam normálisan, mert állandóan ez a szoftver ment, szinte lebénított.


Meglett a szívhang. Mint akit elvágtak, tudtam, hogy innetől ez már csak egy jobb történet lehet. A 12 hetesen még picit tornáztam magam, szerintem azt már egészséges mértékben.


Jelenleg a 17-ik hétben vagyok. Néha befülelek az otthoni szívang figyelőmmel, hogy mi a helyzet, meg persze vizsgálatok előtt kicsit izgulok. De szerintem semmi kóros. Nem mondom hogy néha nem fordul meg a fejemben, hogy valami baj még kiderülhet, de nagyon bízom benne, hogy az élet nem szívat meg ennyire.


Szerintem az idő, hogy telik úgy leszel egyre nyugodtabb, ezen semmi más nem segít. Ja meg próbálj meg nem gondolni rá. Tudom elég furán hangzik, de én azzal, hogy olvasgattam, meg a CRL méreteket néztem az elején állandóan pont azt értem el, hogy elmebeteg lettem. Szerintem, ha még egy hetet kellett volna ebben az állapotban töltenem, a sárga házba kerültem volna.

2022. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5 hónapja volt missed ab, most vagyok 9 hetes, és átérzem, én nem tudok nem stresszelni. Mindig próbálom elterelni a figyelmemet, de akárhányszor wcre megyek, attól félek, hogy az előző terhességhez hasonlóan elkezdek barnázni. Én főleg ultrahangok előtt idegeskedek, ha eszembe jut előtte napokban, már rettegek (pont szerdán megyek újra) , mert anno csak rutin vizsgálatra mentem, és nem volt szívhang, noha akkor már 2 hete elmúlt a kis barnázás is. Szerintem akkor lesz jobb, ha a 12. hetin túl leszünk, illetve amikor érezni már a mozgást. Addig én pl előre örülni se merek, legutóbb az első perctől tervezgettem, most inkább semmit.
2022. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon jó tanács hogy ne tervezzen az ember semmit.Ismered a mondást gondolom:Ember tervez Isten végez.

Én sem fogok tervezni legközelebb ha sikerül újra teherbeesnem mert az előzőnél én is elkezdtem tervezgetni és utána nagyon rossz volt mikor nem sikerült.

2022. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!