Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csípős étel nagy baj?

Csípős étel nagy baj?

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok és már hetek óta kívánom a currys csirkét. Csak közepesen csípős nem vészes de azért picit az. Nem bírtam ellenállni és már nagyon éhes is voltam.

Minden rendben lesz? Nem lesz baja a picinek?


2022. júl. 3. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Egészségedre! Nem kell ennyire parázni.
2022. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Azt eszel, ami jól esik (kevés kivételtöl eltekintve, mint nyers hús), ha a csípös ártana a terheségnek, akkor Közép-Amerika, Dél-Kelet- Ázsia, India, meg Afrika egyes részei már régen kihaltak volna! Ezeken a területeken a magyar "nagyon erös" óvodásoknak való kímélö fokozat!
2022. júl. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Én is ettem csípőset, még néha szoptatás alatt is, köszönjük, jól vagyunk. Szerintem ez egyéni is.
2022. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én ettem néha, viszont nekem nagyon görcsölt utána a vesém. Valaki nem bírja terhesen a csípőset, pedig előtte én is zabáltam.
2022. júl. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Mégis mi baja lenne???
2022. júl. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Én is nagyon kívántam második gyerekkel a csípőset, ettem is. Semmi baj nem lett belőle.
2022. júl. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Én képtelen vagyok lemondani a kínai levesről.. pedig igyekszem minden büfés meg gyors kaját kerülni meg nézni mit eszek, de errre egyszerűen ráfüggtem. Szerencsére itt nincs îgy csak ha utazunk akkor jutok hozzá, de havonta egy lecsúszik. Eddig semmi bajunk. 18.hét
2022. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Az ugye megvan, hogy Azsiaban, Afrikaban, Del Amerikaban MINDENT olyan csiposen esznek, mint ahogy te azt elkepzelni sem tudod ? Es ugyebar pont ott van a tulnepesedes.


Van egy baratnom, nepali, MINDEN etelt felturboz csipos paprika szosszal, egyszer megnyaltam, 30 percig egett a szam tole. Azt mondja, az 1-2 eves gyerekek is ugy rakjak mindenre mint mi a ketchupot.

2022. júl. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Abból kiindulva, hogy én 38. héttől két pofára toltam az indiai kaját, hátha az majd kihozza a gyereket, és végül 40+ jött mégis, nem hinném, hogy valójában túl sok bajt okozna. Persze amíg jól esik és nem lesznek tőle ilyen-olyan bántalmaid.
2022. júl. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én jalapeno fanatikus vagyok, de a habanero-t sem vetem meg, ez anno a terhesség alatt is így volt, bírtam ugyanúgy. Szoptatás alatt azért jobban figyeltem, biztos ami biztos (az is inkább csak egy kis egészséges óvatosság miatt, ami valószínűleg fölösleges volt), de akkor sem hagytam el.

Jelen állás szerint az erős fűszerek maximum egy kicsit az anyatej ízén változtatnak, de a csípősség maga nem megy át, nem választódik ki a kapszaicin az anyatejben és ez abból a szempontból bizonyított tény is, hogy rengeteg nemzet kultúrájának szerves része és a szoptatós anyák sem változtatnak az étrendjükön ebből a szempontból, meg előtte terhesség alatt sem. A puffasztó ételek más kategória, már amikor szoptatsz, de a csípősnek olyankor sincsen jelentősége, feltéve, ha bírja a kismama ugye.

2022. júl. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!