Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2004- óta dolgozom egy állami...

Zsizsi kérdése:

2004- óta dolgozom egy állami cégnél . Szeretnénk babát a férjemmel, de hogy mondjam meg a fönökömnek . Állandó határozott munkaszerződésem van amit évente hosszabbitanak. Ha most terhes leszek januárban akkor mikor szóljak a fönökömnek?

Figyelt kérdés
Hivatalosan csak ha pontosan tudom azaz 3-hónap után szeretném meg mondani a jó hírt, de a szerződésem 04. 01. -el hosszabbodik ha utánna szólok akkor nem szeretném, hogy ugy jönne ki az egész, hogy direkt nem szóltam mert ugy is lejárt volna a szerződésem . Akinek volt már ilyenben része az legyenszives válaszoljon. Köszönöm.
2010. szept. 21. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
most hány hetes vagy?
2010. szept. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még terhes , de tervezzük hogy januárban már teherbeesem .
2010. szept. 21. 10:16
 3/15 anonim ***** válasza:

Akkor kezdj azon agyalni,ohgy mikor szólj ha már terhes vagy felelseleges előre stresszelned ,mert pl január még messztew van és addig is megszünhet a céged. So sem tudhatod.

Tehát előbb a baba aztán kb 6-12 hét amikor szólsz,ohgy kismama vagy... elég akkor szólnod mikor már látszik. Vagy olyan munka körben dolgozol ami megterhelő? Akkor meg úgy is táppénzre mész és nem számít,hogy milyen szerződésed van. Táppénz alatt nem rughat ki.

2010. szept. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

2004 óta folyamatosan évről évre újítják a szerződésedet? Megtennéd, hogy leírod, mi az a jogos munkáltatói érdek, ami miatt így csinálja a cég? Köszi:)

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, egézs nyugodtan várd ki, hogy meghosszabbítják a szerződésedet, és utána szólj. Tökéletes indokod van: az első három hónap így is úgy is rizikós. Nem mellesleg, ha előbb szólsz, és nem hosszabbítják meg a munkaviszonyodat, akkor majdnem minden juttatásról lemaradhatsz, sok ügyintézéssel lehet meg esetleg a tgyás és a gyed, anélkül csak gyes. Hiszen ha nem hosszabbítanak, akkor nem vagy biztosított.

2010. szept. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kedves második, tévedsz, mert a határozott idejű szerződés akkor is megszűnik a határozott idő leteltével, ha táppénzre megy!
2010. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez lelkiismereti és megélhetési kérdés.

Én, ahogy máshol válaszoltam hasonlóképpen, túlságosan is lelkiismeretes voltam és még a 3. hónap előtt szóltam. Jeleztem is nekik, hogy így illik. Ezt meg is köszönték. Ugyanakkor mégis megszabadulnak tőlem, pedig más kép alakult ki idő folyamán. Nagyon rosszul esik, hogy erre hivatkozva nem hosszabbítanak meg, más egyéb indok nélkül. Ezért akár ha kihúztam volna a határozott idő lejártáig és utána szólok, akkor jobban jártam volna, de a hozzáállásuk miatt lehet, hogy nem jó szájízzel dolgoztam volna tovább velük együtt, sőt rám nyomva bélyegüket.

Rajtad múlik csak mit szeretnél!

Nekem volt más lehetőségem, így, ha táppénzen maradok is biztosítva lesz havi juttatás.

A főnök pedig csak főnök, nem feltétlenül lehet alkudozni velük, mert neki is más a célja és neked is. Ma pedig, hogy egy nő gyermeket vállal, egyéni szoc "probléba", ahogy mondani szokás.

Sajnos...

2010. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ügyfelekkel foglalkozom. Ügyintéző vagyok.
2010. szept. 21. 10:41
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék szólni 3-hónap elött mert mi van ha elvetélek ( egy kolléganöm igy járt ) szerintem ez igy korrekt ha megvárom a 3-hónapot !
2010. szept. 21. 10:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Az állami cég jogellenesen foglalkoztat téged évente megújuló szerződéssel.

Két klikkelés után megtalálod a jogszabályt: max. 5 évet lehet igy és csak nagyon nyomós céges érdekből. Itt ez egyértelműen hiányzik, tehát a szerződésed a jog szerint határoztalan szerződésnek minősül. Ha BÁRMIKOR megszüntetnék, akkor szépen elmész a munkaügyi biróságra és a biróság ezt azonnal kimondja és mehetsz dolgozni, immár jogerősen határozatlan idejű szerződéssel.

A jog szerint kvázi automatikus 5 év elteltével, hogy határozatlannak kell tekinteni a szerződésedet.


Tehát tök mndegy, mikor szólsz, téged innen már csak nehezen rúgnak ki, pláne, ha terhes vagy.


Egyébként én megvárnám a 04.01-et, aláirnám az újat, mejd jelezném, hogy irjuk át határozatlanra, mert ez jogszerűtlen már 5 év után (addig is, mivel nem volt nyomós érv...) és utána közölném a terhességet. HA kell, akkor perre menj, ha állami cég, akkor gyorsan változik a vezetőség, mire visszamész a szülésből, addigra tuti más vezetés lesz.

2010. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ime a törvény:

Határozatlan időtartamúnak kell tekinteni a munkaviszonyt, ha a határozott időtartamú munkaviszony azonos felek közötti ismételt létesítésére, illetve meghosszabbítására az ahhoz fűződő munkáltatói jogos érdek fennállása nélkül kerül sor és a megállapodás megkötése a munkavállaló jogos érdekének csorbítására irányul.


A határozott időre szóló munkaviszony időtartama - ideértve a meghosszabbított és az előző határozott időre kötött munkaszerződés megszűnésétől számított hat hónapon belül létesített újabb határozott időtartamú munkaviszony tartamát is - az öt évet nem haladhatja meg. Ez alól csak a hatósági engedélyhez kötött munkaviszony képez kivételt, mivel abban az esetben ha az engedélyt a hatóság meghosszabbítja az újabb határozott idejű munkaviszonnyal együtt az 5 éves korlát már túlléphető.


A határozott idejű munkaviszony határozatlan idejűvé alakul, ha a munkavállaló az időtartam lejártát követően legalább egy munkanapot, közvetlen vezetője tudtával tovább dolgozik. A harmincnapos vagy ennél rövidebb időre létesített munkaviszony azonban csak annyi idővel hosszabbodik meg, amilyen időtartamra eredetileg létrehozták.



Ennek értelmében te jelenleg is határozatlan idejű szerződéssel rendelkezel a jog szerint, csak a céged nem tud róla...

2010. szept. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!