Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettentően dagad a bokám,a...

Rettentően dagad a bokám,a kezem enyhébben,és sokan mondjak,hogy a szám és az orrom is dagad. A doki megfenyegetett,hogy diétázzak ha nem akarom a két ünnep közit benttölteni. Mit csináljak, hogy ne fektessen be?

Figyelt kérdés
de akkor is egész nap mászkáltunk és holnap is mert megyek NST-re,UH-ra meg hozzá.36 hetes vagyok
2008. dec. 21. 10:48
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és eddig összesen 8,5 kg van rajtam.ez sok?
2008. dec. 21. 10:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos ezt mondta?Mert akkor keress más dokit!A nyolc kiló az teljesen normális!

A vizesedés másik dolog.A magas vérnyomás mellette terhességi mérgezésre utal,ilyenkor nagyon gyorsan orvosi beavatkozás szükséges.

2008. dec. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a vérnyomásom nem magas,90/60szokott lenni.
2008. dec. 21. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:

8,5 kiló az eszményi súlynövekedés ilyen idős terhesen. Pláne ha ahogy irod ebből egy része tuti víz.

Én is baromira vizes voltam a vége felé, nekem feljött 6 kiló csak vízben.:(

Nem lehet hogy a sómentes étkezésre gondolt a doki? de akkor is hülye ha csak ennyit mondott hogy diétázz..:(

Mondjuk én étkezhettem sómentesen semmit se számitott. Ha a vizeletedben nem találtak fehérjét eddig egyik vizsgálaton se és a vérnyomid is ilyen jó (alacsony) akkor ne aggódj, sajna van aki ilyen vizes alkat:(

Kitartás, már nincs sok hátra!! :)

2008. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sómentes diétára gondolhatott, nekem bevált. A sót kerülni kell az étrendből és kevés folyadékot igyál napközben. Egyél sok paradicsomot és petrezselymet nyersen, az vízhajtó hatású.

Szerintem próbáld ki ezeket, mert lehet, hogy bejönnek és megkönnyebbül a szervezeted.

2008. dec. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy dologgal nem értek egyet. Az a kevés folyadék! Éppen ellenkezőleg eleget kell inni, mert a vese akkor működik jobban. De csak normális folyadékot víz, tea, leves stb. Sószegény, erős fűszermentes étkezés. Nekem a kávé jó volt, mert vízhajtó hatású, kettőt meg lehet inni naponta! Sok pihenés, felpóckolt lábak akár éjszaka is.

33 hetes

2008. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!