Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt olyan anyukák,...

Stella84 kérdése:

Vannak itt olyan anyukák, akiknek szó szerint csak az arabin pesszárium tartotta egyben a terhességét?

Figyelt kérdés

Nem megelőzés vagy óvatosság miatti felhelyezésről beszélek, hanem a szó szoros értelemben ez tartotta egyben a terhességet.

23+1 hetes vagyok, 23mm cervixhosszal vettek fel és tették fel 3 hete. Most 15mm,és szó szerint ez a gyűrű tart egyben. 4 veszteségen vagyok túl, rettegek, hogy őt is elveszítjük. Van itt esetleg olyan, aki hasonló helyzetben sikeresen eljutott legalább a 26-28.hétig?



2022. aug. 28. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos nekem az arabin pesszárium se működött. 18 hetesen rakták fel, 22 hetesen elveszítettük a babánkat. Azóta van egy gyerekem, de csak a cerclage segített.

Viszont! sok jót hallottam a pesszáriumról ettől függetlenül. Bízz a legjobbakban! Szurkolok nektek!

2022. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy szobatársam a terhespatológián akinek szintén ez tartotta a terhességét. Neki is előtte volt (nem tudom mennyi, de 2 biztos) 20 hét körüli vetélése. A mostani terhességénél már a tizrn páradik héten felrakták ezt a pesszáriumot, de sajnos így is elkezdett nyílni és rövidülni a cervixhossz, szóval kórházi befekvés lett belőle. Benn csak feküdhetett, wc-re meg enni kelhetett csak fel. Azóta hazaengedték, mert betöltötte a 32 hetet :) szóval igen nála is jól működött. Persze otthon is feküdnie kell meg minden de már szülhet másik kórházban is ahol nincs PIC.
2022. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kérdező mizu veled?
2022. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
26+1 hétnél járunk ma.A pesszarium felett teljesen nyitva vagyok, uh amikor azt erzem, h a baba kidugja a labat a huvelyembe, akkor majdhogynem szo szerint ez a helyzet 😬😁. Konkretan a mar nem letezo mehnyakba /tolcserbe tolja bele a talpat, egeszen kozel a pesszariumhoz, de az meg kitart. Farfekveses, ami jelenleg jo, mert igy nem tud akkora erot kifejteni h kart tegyen a burokban. 960gr a becsult sulya. Az orvosok azt mondjak, hha minden marad igy (se fertozes, se nyilo kulso mehszaj), akkor van eselyunk elerni a 32.hetet.🤞🙏
2022. szept. 18. 18:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Én most vagyok éppen 30 hetes, 16. hét óta van fent, 20-23 mm méhnyak. Valamikor úgy látták elindult a tölcséresedés, valamikor nem. Több doki mást mondott, nem tudom mi a valóság. 1300 gramm most kb. Te állandóan fekszel? Esetleg kórházban vagy? Milyen gyakran van kontroll?
2022. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Basszus, hogy nem latjak egyertelmuen a tolcsert hogy van-e vagy sem, pedig az eleg latvanyos.. Meg en is lattam/latom, pedig ninvsenek UH diagnosztikai alapjaim 🤯 Nalam egyebkent mar a 23mm-es cercixnel is volt tolcser, tehat a 19.hettol kezdve. Azota pedig tovabb nyilt es rovidult. Engem akkor, amikor ez kiderult, mar haza sem engedtek, vagyis tobb mint 6 hete fekszem korhazban terhes patologian. Az ágy vege az elejetol megemelve, tusolni es mosdoba mehetek ki, a kajat behozom magamnak, de alapvetoen az ágyban fogyasztom. Heti 1szer van UH, szivhang hallgatas minden nap. Illetve havonta neznek tenyesztest, mert a pesszarium miatt fennall a veszely belso fertozesekre, mert nem tud ugye ugy urulni onnan barmi, aminek egyebkent kellene.

A 30.het az mar nagyon jo ❤️❤️ Miert lett a 16-on felrakva a gyuru?

2022. szept. 19. 08:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért nem látja a tölcsért mert a pesszárium miatt nehéz megítélni. Mikor felrakták nem volt, az tuti. Hirtelen méhnyak rövidülés miatt rakták fel, 1 hét alatt csökkent le 2,1 cm re 5,1 ről - az oka ismeretlen. Te hol fekszel?
2022. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem ez azert fura, mert a tolcser a pesszarium felett van, vagyis 'gyonyoruen' latszodik minden hasi UH soran 🙄 Nekem csak huvelyi UH-t nem csinalnak mar, nehogy megpiszkaljak a pesszariumot. BP-en vagyok a Honvedban a terhespaton. Es te?
2022. szept. 20. 08:15
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont, hogy hüvelyit csinálnak 2 hetente, mert a hasival nem látszik “rendesen” a méhszáj állapota és így le is mérik. 😅🤷‍♀️Látod ezért érdekes, hogy kismamák azonos vagy hasonló problémával más kezelésben részesülnek…. Nincs ebben egységes álláspont? Én is budapesti dokikhoz járok.
2022. szept. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Alapvetoen tudom, hogy a pesszariumnal huvelyi UH-ot 'szokas' csinalni, de mivel nalam mar a mehszaj annyira rovid, h tenyleg csak az van, ami benne van, a doki kifejezetten kerte mindenkitol, h csak hasit csinalhatnak, nehogy bmi tortenjen. Hasival meg, amikor ugye hetente raneznek a babara kivaloan latszik a pesszarium feletti resz 😏 szoval az elmeletet ertem a te dokidnal, de a huvelyi mellett nyilvan csinalnak neked hasit is, amin meg a fent emlitett kerdest nem ertem, hogy nem tudjak tisztazni 🙈 Hol fogsz majd szulni, melyik korhazban? Ill melyik korhazhoz tartozik az orvosod?
2022. szept. 21. 07:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!