Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhesség elején altatót...

Ha a terhesség elején altatót szedtem, mert nem tudtam, hogy terhes vagyok, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, szívhang minden rendben vele.

2022. aug. 30. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem, ugyanis 12 hétig nem vagytok kapcsolatban a magzattal.
2022. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És ha esetleg nem tudom abbahagyni az altató szedését, csak fokozatosan?
2022. aug. 30. 14:34
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Hagyd abba! Olyan nincs, hogy nem tudod!

Soha nem fogom megérteni azokat a nőket akik a csemetéjükért nem hajlandók áldozatokat hozni…

Egy kincs növekszik a pocakodba, komolyan nem érdemli meg, hogy egészségen kezdje az életet?

Én is cigis voltam, mikor teherbe estem többé nem gyújtottam rá, pedig sokszor a falat kapartam. Fél évig idegbeteg is voltam miatta, mégsem hittem a sok okosnak, hogy gyújtsak rá csak napi pár szálat. Mostmár egyáltalán nem hiányzik, és tudom, hogy a kis babámnak sem lesz elvonási tünete születés után..

2022. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért az elég idegtépő és őrjítő, ha nem tud aludni az ember...
2022. aug. 30. 14:49
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Fokozatosan sose hagynád el. Dobd ki, és inkább legyen neked idegtépő, elvégre te estél teherbe.
2022. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem igaz. A 6.hétig nincs kapcsolat a magzat és az anya között. Jelenleg már ő is kap belőle. Keress más alternatívákat, ha kell konzultálj orvossal.
2022. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass meditációt.. 🤷🏻‍♀️
2022. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Rengeteg mindent próbáltam.

Pánikbetegségre és szorongásra szedek antidepit 4 éve.

3 éve járok terápiára. 8 hónapja szedek altatót, fél szemet. Egyszer már letornáztam egynyolcad szemre, de meghalt a nagypapám és újra pánikoltam. Tudom, ott rontottam el.


Se meditáció, se jóga, se relaxáció se semmi fiszemf dolog nem működik, mág a melatonin sem.

2022. aug. 30. 15:02
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Én szedtem nyugtatót a 12. hétig. Lányomnak nincs baja, de ez olyan, hogy ha mondjuk diszlexiás lesz ki tudja, hogy a nyugtatótól vagy mástól. Én megbeszéltem ezt pszichiáterrel és genetikussal, szerintük nem gond ha terhesen szedem, de azért inkább leraktam. Fokozatosan kell, ezt nem lehetett azonnal lerakni. Beszélj a pszichiáterrel! Van olyan, amit lehet terhesen szedni.
2022. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg nem akarok beszólni, de ha ennyire rossz a helyzet, miért vállaltál most gyereket? Ha tudod, hogy nem tudod abbahagyni, mivel azt írod. Az elején csak az a kérdés, hogy árthattál-e azzal, hogy korábban használtad, utána lejjebb már azt, hogy de nem tudod letenni, mert anélkül nem tudsz aludni.

Sajnálom, hogy a többéves terápia ellenére sem múlik el, de a gyerekvállalásba ezek a tényezők is beletartoznak. Bizonyos antidepresszánsokat szabad szedni terhesség alatt is, pl az eszcitaloprám tartalmú szerotonin visszavétel gátlót, de nyugtatót/altatót szigorúan tilos, mert iszonyú káros lehet.

Konzultálj a pszichiátereddel mielőbb erről, és ha kell, válts antidepit, az altatót viszont akármilyen nehéz is, ő is azt fogja mondani, hogy abba kell hagyni.

Sok sikert!

2022. aug. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!