Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez az érték nincs a vonal...

Ez az érték nincs a vonal alatt? A hosszú vonal nem az értéket jelöli nem?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá és ott nem kérdeztem meg, tudom hiba volt.


[link]


2022. szept. 2. 20:23
 1/10 A kérdező kommentje:
12.heti uh
2022. szept. 2. 20:24
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok kekeckedni, de nekünk miért kéne tudni? Nem vagyunk szülész-nőgyógyászok.


Mondtak valamit hogy aggódsz?

2022. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj már, értem én, hogy a terhes mindent is tudni akar, de ugye vágod, hogyehhez neked marhára nem kell értened?


Egyébként ez egy ductus venosus (Na és akkor felteheted a következő kérdést, hogy mi az a ductus venosus? Na, pont ezt se kell tudnod, ha nem vagy orvos.) áramlási görbe. A görbe meg áramlási sebességeket jelöl a szisztole meg diasztole alatt, az pedig, hogy a vonal alatt vagy felett van, a véráramlás irábyától függ.


Egyébként ez az áramlási görbe teljesen szabályos.


De elárulok valamit:

1. Az orvos sosem fog MINDENT elmagyarázni, mivel a laikus embernek az az alapvető orvosi tudása nincs meg, hogy a magyarázatot megértse. És ez nem azért van, mert gond van az értelmi képességeiddel, vagy mert az orvos hülyének néz, hanem mert nem elvárható. Az orvos sem ért valószínűleg a java sript kódokhoz vagy a statikához.

2. Ha viszont valami gondot lát az orvos egy vizsgálat során, egészen biztos lehetsz benne, hogy jelezni fogja. Ha nem jelezte, hogy problémát észlelt, akkor NINCS probléma, tehát felesleges is problémát generálni.

2022. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

What is normal PSV?

The average PSV in normal volunteers is between 30 and 40 cm/s. 24. A PSV of ≥35 cm/s is unequivocally normal, whilst a PSV of <25 cm/s following adequate stimulation indicates definite arterial insufficiency.

2022. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Mondjuk az, hogy mi a normál PSV, eléggé függ attól, hogy mégis melyik érről van szó....
2022. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos volt az orvos, mert mindent magyarázott közben, szóval ezáltal tudom, hogy micsoda. Csak itthon néztem, hogy eléggé lemegy. Viszont az egy egyenes vonal, és lehet, hogy az nem is az. Ezért kérdeztem.
2022. szept. 2. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az egy egyenes vonal, és lehet, hogy az nem is az."

Ok, kiégtem. :-D

2022. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem csak jót teszel ha kiégsz, nem rontod itt a levegőt....

Az efféle kommenteket le se írjátok!!

2022. szept. 2. 21:43
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Csak itthon néztem, hogy eléggé lemegy. "


Nem megy le semmi. Ne próbálj meg olyat értelmezni, amiről halvány lila fogalmad sincs, hogy micsoda.

Mint írtam, ez egy szabályos ductus venosus görbe.

A két "dombnak" egy irányban kell lennie úgy, hogy a görbe vége még mindig ugyanazon az oldalon van (baromira mindegy, hogy lefelé, vagy felfelé - mint mondtam, az a véráramlás irányától függ a transzducerhez képest).

Akkor lenne kóros, ha a görbe vége átlógna a másik irányba.

De tessék, itt egy kép: [link]

Bal oldalon a normál görbe (ami JÉÉÉÉ, pont úgy néz ki, mint a tiéd), jobb oldalon meg a kóros görbe (ami baromira nem úgy néz ki, mint a tiéd).


Még egyszer mondom, ne próbálj meg olyan dolgokat elemezgetni, amihez nem értesz és az orvos szerint rendben van.

2022. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem is próbálom, azért kérdeztem.

Köszi.

2022. szept. 2. 22:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!