Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én nem bírom a terhessége...

Csak én nem bírom a terhességet? Van sorstársam?

Figyelt kérdés

Nekem az egész terhességem tök szr volt, állandó rosszullét, enerváltság, mindenki okoskodott hogy ezt kéne, azt kéne csinálni, enni, inni. Aztán állandó méregetés, hogy mennyit híztál, nő-e a gyerek, ezen kívül meg minden létező dolog kijött rajtam a terhesség alatt. Belenézek a tükörbe és nem látom magamat csak egy bálnát… lelkileg nagyon megvisel és ha valaki esetleg megdícsér, hogy de jól nézel ki, hát azt kedvem lenne…. Nem is mondom, de nem szép dolgokat csinálni vele, mert szinte érzem a bőröm alatt hogy hazudik. Borzalmas állapotban vagyok, néha a párom is bevallja, de ő is azt szokta hazudni hogy milyen jól nézek ki, és ez is idegesít, hogy tudom hogy hazudik mindig.. kicsit már az agyamra is ment a dolog, mert itthon vagyok és rettegek kimenni az utcára emberek közé ilyen külsővel. Egyszerűen érzem az ismerőseim döbbenetét. 10 kilót híztam amúgy, sajnos a terhességem pont olyan fázisban is kezdődött, hogy volt rajtam egy 6-8 kiló felesleg.


Szóval kezdek kikészülni, pedig csak a 30. hétben vagyok. Lelkileg és fizikailag is egyaránt érzem hogy rossz az állapot, nem is javul, ráadásul már majdnem 30 hete tart ez. A végét járom. Nagyon szeretnék anyuka lenni, ezért kitartok de úgy érzem én ezt soha többet nem vagyok képes végig vinni. Közben annyira sajnálom, hogy az egyetlen terhességem ilyen szrul sikerült… van más is akinek nem tökéletes a terhessége? Vagy csak én vagyok így? Mert ha véletlen valakinek elmondom hogy sokszor nehéz és rossz, akkor teljesen kiakadnak. Nem értenek…


2022. szept. 3. 22:11
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Szia Kérdező!


Látom, bullshit neked sokminden. Én baromira szégyelltem magam, hogy nyafogok, miközben tragédiákon mennek át mások. Szarul érzem magam a 4. héttől, de nem siránkozom. Nem azért mert annyira frankó anyának tartom magam, hanem mert a rossz közérzet nem betegség.

A depresszió viszont igen. Nem bántásból írtam. Allattomos és okoz károkat. Nem feltétlenül szülés után jön ki. Szimplán felvetettem.

De látom, hogy nem jól értelmeztem a kérdésedet, mert nem tapasztalatokat vársz, hanem csak nyafi beszélgetést. Valóban akkor rossz helyre ment az írásom. Sorry.

2022. szept. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

#21

Nem tudom melyik komment volt a tied ha a 18-as akkor max azt veheted személyesnek. Direkt írtam hogy nem nyafi klubbnak szántam, meg pátyolgatásnak. Hanem annak hogy van-e olyan aki így van ezzel. Persze látom mi ebben a hergelő sok embernél, de azt nagyon fontos lenne megérteni, hogy attól hogy valakinek csak a keze van legvágva nem kell hálásnak lenni azért, mert van akinek a lába is le van. Nyugodtan érezheti azt, hogy ami vele történik az nem jó. És valid érzés ha nem tud örülni a helyzetének.


Nekem pl. igenis teher, hogy az immunrendszerem soha nem volt még ilyen rossz állapotban, hogy meghíztam, hogy állandóan a wc-n ülök, hogy nem tudok semmilyen programot szervezni, csak ott ahol tudom hogy van wc, ahol tudom hogy meg vannak a feltételek, az is teher hogy nem tudok azt enni amit akarok, az is hogy nem tudok kényelmesen feküdni, hogy szinte semmi de semmi öröm forrásom nincs ebben az időszakban. Persze tök jó, hogy lesz egy gyerekem, de attól még valóságos és reális érzés az, hogy én mint egy önálló értelemmel bíró ember felfogom, hogy ami velem történik az megterhelő, nehéz és rengeteg lemondással jár és ezt nehezen élem meg. Sajnálom ha ezt valaki nem érti, én nem akarok senkit megbántani, én csak azt akartam tudni hogy van-e így más is ezzel.


Az a sok nő akinek meg nem lehet gyermeke, és véletlenül olvasná ezt, annak üzenem, hogy sajnálom, értem a problémájukat, nem fogom összemosni az én helyzetemmel, és nem leszek hálásabb a terhességemért, mert nekik nem lehet. Ettől még ismerem a fájdalmukat, és rettentően sajnálom, hogy küzdenek, de attól nekem sajnos nem lesz jobb…. És nekik sem lesz jobb egy fikarcnyit sem, ha én sajnálom őket… szerintem ezt egy intelligens ember felfogja.

2022. szept. 9. 18:21
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!