Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhesen normális a...

21 hetes terhesen normális a mensi szerű görcsölés?

Figyelt kérdés

Eddig problémamentes terhességem van, nem véreztem egyáltalán, minden értékem rendben szokott lenni.

Most vagyok 21+5 hetes, és pár napja viszonylag erősen görcsölök. Nem nagyon durva fájdalom, inkább csak mint menstruáció első napjánál szokott. Nem tudom ez ennyi idősen még normális-e, azt tudom, hogy az elején igen, de nekem akkor nem volt ilyen.

Nem szedtem eddig magnéziumot mert nem kellett, csak Femibiont. Tegnap már bevettem egy szemet, de ahogy nézem az mondjuk nem nagy mennyiség. Kicsit megijedtem, mert erre az időszakra a hasi görcsöt már nem tüntetik fel a tünetek között, legalábbis én nem láttam. Találtam valami régi fórumot, ott azt írták a nőnek, hogy ennyi idősen minimum teljes pihenés, de inkább menjen kórházba. Én még bejárok dolgozni, és a körzeti sztk-ba járok nőgyógyászhoz. Ott viszont nem szoktak megvizsgálni, utoljára a 18 hetes uh-n nézett meg orvos. Most a görcs tényleg akkora baj, hogy azonnal kórházba kéne mennem vele? Kicsit megijesztettek azok a hozzászólások.



2022. szept. 8. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
A magnéziumot kéne szedni mindenképp. Normális mennyiségben, jól felszívódót. Nem csak a görcsök miatt, a leendő gyermek idegrendszerének sem árt. Mivel enyhén szubjektív ez a menstruációs görcs elnevezésű fájdalomérzet (nekem például mindig csak a derekam fájt menszinél, a terhesség alatt pedig már csak a vajúdásnál éreztem azt a fájdalmat), én ránézetnék, akár magànban. De csak mert nem hagyna nyugodni. Fő a békesség.
2022. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké, annak akkor utána nézek, milyet vegyek. Eddig senki nem mondta, hogy kéne, a védőnő is meg az orvos is azt mondta felesleges bármi a terhes vitaminon kívül. Azt olvastam, hogy görcs esetén szoktak, csak ugye eddig nem görcsöltem.
2022. szept. 8. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom a terhes vitaminon kívül plusz 3 vitamint írt fel (Nem magán) és mindenhol azt hallottam, hogy kiegészítésképp ajánlott plusz vitaminokat szedni. Bár még nem tartok ott ahol te, olvastam róla hogy a görcsölés később is jelentkezhet. Ha nem vérzel, nincs más tüneted, szerintem nagy baj nem lehet, de ez azután biztos, ha megvizsgál a doki.
2022. szept. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magneziumból a magnerot-ot szokták javasolni, abbol napi 6 a max, én is görcsölgetek, így 3x 2-t szedek.

Ha nem periodikus a görcs, és nincs vérzés, akkor talán nem kell ügyeletre rohanni, de azert az sztk-t felhívnam h adnak e hamarabb időpontot így

2022. szept. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az egész terhességemet végigkísérte ez a mindjárt megjön érzés, nagyon idegesítő volt. Többször vizsgáltak, teljesen rendben voltam. Ráfogták a méhtartó szalagokra.
2022. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!