Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt szex veszélyes?

Szülés előtt szex veszélyes?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok és nagyon kívánom, de a férjem már nem akar velem együtt lenni, mert félti a babát. Tényleg veszélyes ennyivel szülés előtt? Egyáltalán normális, hogy így kívánom? Utána mire számítsak? Azt tudom, hogy 6 hétig tilos lesz, de nektek mikor jött vissza a vágy, mikor kívántátok újra?
2022. szept. 12. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Szülés elött nem veszélyes, esetleg - ritkán - megindulhat a szülés, de föleg a méhösszehúzódások miatt, nem maga az aktus miatt.
2022. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

A babának semmi baja nem lesz, ha eddig sem volt tiltott. Mi kifejezetten "ráfeküdtünk" a témára (mondjuk nekem annyira nem volt kedvem hozzá), hátha beindítja a szülést. Nem jött be, de legalább volt pár jó napunk :D És így a 6 hetes tiltást is könnyebb volt elviselni, mert tényleg csak ~6 hét volt, nem X hónap előtte.


Nem mondom, hogy azonnal visszatért a libidóm, de a 6 hetes kontroll után már azért elég jó kedvvel álltam a dolog elébe. Első sorban a félelem akadályozott, fogalmam sem volt, hogy mire számíthatok, nagyon aggódtam, hogy egy hüvelyi szülés, ahol repedt a gát, mennyire befolyásolja az élményt (semennyire, kicsit furcsa volt, de sok-sok síkosítóval elég jól abszolváltuk a feladatot, orgazmusom is volt meg minden, a férjem sem érzett semmi különösebb változást). 2-3 hónap után egészen normalizálódott a kívánósságom (értsd: relatíve gyakran kezdtem el kívánni, a terhesség alatt nekem eléggé visszaesett a libidóm), aztán amikor a szoptatást is csökkentettük, mert hozzátáplálás meg ilyenek, akkor meg határozottan javult a helyzet és teljesen visszatért a terhesség előtti állapotra (~a gyerek 9-10 hónapos korára).

2022. szept. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

A férjed nem akar veled lefeküdni. Hogy félti e a babát, vagy csak idegen érzés neki, hogy úgy szexeljetek, hogy ott a kifejlett gyerek benned, már csak ő maga tudja. Egyáltalán nem ritka, hogy a férfiakban ilyenkor már ellenérzés van, nem mindenki akar már ilyenkor úgy a feleségéhez érni.

Talán megkellene értened őt is és kivárni.

2022. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig is ott volt a baba, és eddig nem volt vele baja, kétnaponta csináltuk. Ezért furcsa nekem is, 1-2 hete kezdte ezt el. És félek, utána meg nekem nem lesz kedvem hat hét után sem :(
2022. szept. 12. 18:44
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Igen, veszélyes. Belekapaszkodik a gyerek, a párod meg kihúzza 😅
2022. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
A terhességi kor önmagában nem kontraindikáció a szexre. Nekem nagyon sokáig nulla volt a libidóm szülés után. Most, a 10. hónap tájékán kezd normalizálódni. Már nem egy órás izzasztó küzdelem, hogy legyen valami kis orgazmusom, hanem 10 percen belül van egy normális. Juhhú.
2022. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
A spermában levő prosztaglandinok méhizomzat összehúzódásokat válthatnak ki.
2022. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nekem szülésznő mondta, hogy csak abban az esetben indítja be a szex a szülést, ha az a baba amúgy is készen áll a megszületésre.

Én is nagyon kívánós voltam terhesség alatt. Az utolsó hetekben a férjem kicsit féltette már a babát. Akkor már nagyon nagy hasam volt, mindig aggódott, nehogy baj legyen. De azért voltunk együtt, csak ritkábban.

Május 14-re voltam kiírva, aznap este még voltunk együtt. Másnap este lett meg a baba. :)


Szülés után nekem nagyon hamar visszatért a libidóm, de nekem mindig is magas volt. 2 hét után már nem véreztem, akkor mi már kényeztettük egymást. Behatolással vártunk a kontrollig. Szerencsére pont 6 héttel szülés után kaptam is időpontot. Nem fájt, nem volt kellemetlen, pedig repedt kicsit az előző gátmetszés helye.


A lányomnál annak idején nagyon szétszakadtam belül, varrni kellett a méhszájamat, a hüvelyfalamat és a gátmetszés helyét. Nála is kívántam a szexet, de ott volt bennem egy kis félelem, hogy vajon mennyire fog fájni a belső sérülések miatt. De szerencsére nem volt semmi baj.

2022. szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem veszélyes,maximum segít elindítani a szülést,ami a 39.héten tök normális folyamat.Ha még nem akar indulni, akkor ettől sem fog.Nekem szuper szüleseim voltak, sérülés mentesen megúsztam őket,viszont a gyermekágyi az eltartott 6 hétig,majd a 8. héten megjött az első menzeszem is. Utána jutottam el dokihoz kontrollra.Utána voltunk együtt,de kedvem az lett volna,csak ugye a vérzések alatt eleve nem,meg a dokit is kivártuk,hogy azt mondja minden ok.Na meg a babák is mindig érezték mikor kell felkelni.
2022. szept. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem megindult tőle 39+2-nél. Nem bántuk.
2022. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!