Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen kis sebre alkalmazhat...

Terhesen kis sebre alkalmazható Betadine?

Figyelt kérdés

Épp hogy megkarcoltam a felső réteget picit vérzett, kimostam a sebet majd raktam rá kicsit Betadine-t, de elfelejtettem, hogy elméletileg nem lehet terhes nőknek... 35 hetes vagyok. Ezzel ugye nem ártottam a babának? :/


Ne nézzetek kérlek hülyének, kérlek legyetek kedvesek és normálisan válaszoljatok.



2022. szept. 20. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz ettől semmi baja, egy karcolásra amúgy teljesen felesleges.
2022. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát erre eszembe nem jutott volna betadint tenni 😅

De nem lesz semmi baj, nem kell mindent túlparázni

2022. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Octenisept jobb lett volna, de nem lesz baj szerintem.
2022. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Minden második gyógyszerre rá van írva hogy terhes nőknek nem szabad.

Én a múltkor egy túrabotot láttam az Aldiban azt hiszem 8000-ért. Volt rá 3 év jótállás, ami villámcsapás esetén nem érvényes. Persze egy terhesség nem olyan mint egy olcsó túrabot :))))

2022. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
De miért itt kérdezgetsz basszus.Miért nem a gyógyszerészt?Nekem azt mondta nem szabad.Van helyette más ait lehet terhesen!
2022. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Miért ne lehetne? Egyszerű jód tartalmú, a terhes vitamin ks tartalmaz jódot! Szedni lehet csak bedörzsölni nem?

Én tavasszal 30 hetes terhesen mellèléptem a járdának, szerencsére magam elé tettem a kezeim így nem estem a hasamra, de a tenyeremről a bőr szèpen lehorzsolódott. Bementünk a sürgősségire, rögtön Betadinnal bekentèk jó vastagon a kötés alatt. Szerintem inkább a természetes jód kerüljön be a sebbe mint akármilyen más vegyileg összeállított fertőtlenítő szer.

2022. szept. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Hú basszus én barlangban élek mert kb a gyakoriról tudtam meg, hogy mennyi minden ételhez, samponhoz, mosogatószerhez és a jó ég tudja még mikhez nem lett volna szabad hozzáérnem de csak rájuk néznem sem :)

Egyedül a fejfájásomra amikor kerestem gyógyszert, mentem be úgy a patikába, hogy megemlítettem a terhességemet.


15 hetes voltam amikor elestem a biciklivel a kézfejemről, a térdeimről meg az államról lejött a bőr, egyből víz majd betadin került minden sérülésre. Amikor bementem a kórházba megnézetni a babát sem az orvos, sem a nővérek nem tették szóvá, hogy ezzel most ártottam volna.

2022. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Nyilván vannak túlzó tiltások pl interneten sok hülyeség van, de azért egy hivatalos betegtájékoztatóban kétlem, hogy nem jó okkal írják bele, hogy lehetőség szerint ne, vagy kerülendő, betadine esetében:" terhesség és szoptatás alatt alkalmazása kerülendő és csak egyéni mérlegelés alapján jöhet szóba, állandó orvosi ellenőrzés mellett!

Hosszan tartó alkalmazása bőrirritációt, ritkán súlyos bőrreakciókat okozhat. Helyi irritáció vagy érzékenység esetén alkalmazását fel kell függeszteni."

2022. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért van benne a betegtájékoztatoban, mert nem tesztelték le terhesekre. Nem is lenne könnyű egy csomó terhes nőt betadine-nal kenni, majd megnézni, hogy a megszületett babákban tett-e ez bármi kárt. Józan ésszel azért feltételezhető, hogy semmi kárt nem tesz a magzatban. Mindenre rá van ez írva, amit nem teszteltek le. Kérdező, amúgy javaslom az octenisept-et, bár nem tudom mi van a tájékoztatóban. De majd amikor jár már a baba és folyton elesik, jobb az octenisept szerintem, mert átlátszó és spray, könnyebb ráfújni.
2022. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Ha valamire nem volt tesztelve, akkor az van beleírva, hogy nem áll rendelkezésre információ, vagy valami hasonló.
2022. szept. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!