Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vitamin mellé, ki hogy...

Terhes vitamin mellé, ki hogy szedte plusszba a folsavat + magneb6ot? 13 hkm

Figyelt kérdés

2022. szept. 21. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Folsavat kb a 10. hétig szedtem pluszban, utána elhagytam, mert por alapú volt, meg kellett inni, és hányingerem volt tőle.


Magneb6-ot nem szedtem, csak magmerotot, abból 3x2-t.

2022. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

En szedtem. Terhesseg elott 3 honapoig es az elso 3 honapban is.

Folsavat es multivitamint.

Ha jol emlekszem Lenkei vitaminjait.

2022. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Terhesvitamin mellé nem kell pluszban folsav.
2022. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Magnéziumot napi 1-2 tablettával szedtem az elején, utána amikor többet keményedett hasam 2-4-6 szemet is akár egy nap, mert nem volt nagy dózisú, ami nekem bevált pl ha tudod hogy reggelente keményedik a hasad akkor már érdemes felkelni korábban bevenni, vagy ha este akkor már délután többet bevenni, megelőzésképp. Folsavat terhesvitamin mellé nem szedtem, mert volt benne
2022. szept. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Folsavat csak mikor eszembe jut, vasat ha egy kicsit sápadtabbnak látom magam, magneziumot pedig akkor szoktam bevenni ha fájdogál a hasam.

Nem eszem halat ezért halolajat vagyis Omega3 kapszulát szedek rendszeresen és a keves zöldséget ettem akkor szoktam bevenni 2-3 alga tablettat, rengeteg hasznos anyag van benne.

2022. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Folsavat nem szedek pluszba a Femibion mellé. Magnéziumot a legelejétől viszont igen, eleinte egy zacskó magnosolv port reggelente, majd a második trimeszter második felétől helyette magne b6ot naponta kb 2-3at elosztva attól függően mennyire feszül a hasam. Ezenkívül szedek minden reggel probiotikumot és omega3at, plusz a 20. Hét óta vasat (azt nem rendszeresen mert nem lehet a magnéziummal együtt reggel és így mindig elfelejtem).
2022. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Folsavat nem kell szedni a 2. trimesztertől. Az elsőben is csak azért javasolják, mert kivéd egy gerincfejlődési rendellenességet az 5-6. hét körül. Tehát a folsav nem a vitamin szerepe miatt fontos, hanem a nyitott gerinc megelőzésére. Miután már elmúlt a rizikós időszak, fölösleges extrában szedni.
2022. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!