Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek fogadott dokija van...

Akinek fogadott dokija van azoktól kérdezném: Nektek is csak a genetikai uh-kat végezte el a doki vagy azon kivül is csinált ultrahangos vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Én hiába kértem, azt mondta ha nincs panaszom akkor majd a 3. kötelezőt csinálja csak meg. A héten már esedékes és megyek is, csak egy kicsit kiakadtam rá...
2010. szept. 26. 21:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
BPD-t stb-t nem kell havonta mérni. A méhszáj leletet, vérnyomást, vizeletet szokták és kell rendszeresen nézni. Tőlünk nyugatra több országban max. 1 uh-t finanszíroz a TB a 40 hét alatt, el vagyunk kényeztetve még a kötelezőkkel is. Az sem bizonyított teljességgel, hogy ártalmas, és az sem, hogy ártalmatlan a babának.
2010. szept. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
nincs fogadott dokim, de mivel nem ő csinálja a genetika uh-kat, (hanem van erre külön szonográfus) ezért amikor viszem a leleteket, ő is megnézi.
2010. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

10:28 vagyok


azt, hogy nincs fogadott dokim, úgy értettem, hogy nem járok magánba, hanem sztk-ba, viszont ott mindig ugyanahhoz az orvoshoz jelentkezem be

2010. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A méhszájamat megnézi, mivel minden rendben van és nincsen panaszom, így nem uh-zik. A vérnyomásomat, súlyt megnézi mindig...

(Hol a magánjára, hol az sztkba járok hozzá)

2010. szept. 27. 12:11
 15/24 A kérdező kommentje:
Bocsika, köszönöm mindenkinek a válaszát és boldog babavárást kívánok mindenkinek!
2010. szept. 27. 12:12
 16/24 anonim ***** válasza:
Engem nem vizsgál meg külön az orvos, ha uh-zik, mivel uh-n is látszik a méhszáj. Akkor vizsgál, amikor kötelezően is kell.
2010. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Magánrendelésre járok havonta, mindig van ultrahang, mindig kapok képet is. Direkt őt választottam emiatt.

Első terhességemnél is magánrendelésre jártam, de ugyanezért a pénzért nem kaptam ultrahangot, csak azt, hogy "van kérdés?".

Ha már fizetek, akkor kapjak jó szolgáltatást.

2010. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én nem is akarom, hogy minden hónapban megnézze... SZTK-ba járok, de fogadott dokihoz, és ha kérném megnézné, de minek?? A babócának nem hiszem, hogy kellemes, mert uh alatt mindig "menekül", elbújik, akkor meg minek kínozzam vele? A genetikai uh-okon kiderül, ha valami gond van. Nekem ne macerálják őt fölöslegesen, így is annyi vizsgálat van, ami kötelelző...
2010. szept. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Az én babám is látványosan elfordul, ahogy az UH fej a közelébe ér.

Amúgy meg amikor egy orvos a magánrendelőjében uh-zik is, az túl sok mindenre nem garancia.

Felesleges havonta nézni, persze ha benne van a magánrendelés árában, és valaki igényli, megértem, ha kéri.

2010. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges minden hónapban UH vizsgálatot végezni, még ha nem is káros. Felelősségteljes nőgyógyászok a pontos diagnózis miatt ezt szonográfus szakemberekre bízzák. Az igaz - és látszik a hozzászólásokból is -, "mókusvakításra" kiváló, hogy anyukák úgy érezzék "szolgáltatást" kapnak a pénzükért (és a vizsgálatért így többet lehet kérni). Én jónevű magánorvoshoz járok, de ő soha nem vizsgált még ultrahanggal a havi rutinellenőrzésekkor...
2010. szept. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!