Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki méri a vércukrát terhesség...

Aki méri a vércukrát terhesség alatt, hogyan szokta?

Figyelt kérdés
Nagyobbak lettek a baba méretei. Szeretném kideríteni nem magasabb-e a cukrom? Reggel mérjek egyet éhgyomorra és utána evés után 2 órával később? Pontos ez a mérés? Orvos nem javasolt új terhelést.

2022. okt. 11. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Evés után 1 órával, de amúgy igen, gyakorlatilag ez. Ébredéskor éhgyomorra, és onnantól meg evés előtt közvetlenül, majd étkezés után 60 percre egy-egy

mérés.

A pontosság kérdésre, hát... Erre diagnózist nem fognak adni, de nyomon követésre, ellenőrzésre, hogy megtudd van-e ok aggodalomra, elég pontos. Éhgyomrinak 5,4, étkezés utáni 60 percesnek pedig 7 alatt kell lennie hivatalosan.

2022. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Az lenne a kérdésem, hogy miért 60 percre, miért nem 120 percre kell mérni? :)
2022. okt. 11. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt nem az a kérdés, hogy visszamegy-e a vércukrod a kezdő szintre, mint egy 2-es diabosnál mondjuk, hanem azt kell figyelni, hogy a legmagasabb pont (ami jellemzően 60 percnél van, de amúgy jogos kérdés, érdemes eleinte, főleg ha gyors felszívódású szénhidrátokat fogyasztasz - fehérliszt, cukor, ilyenek esetén pláne-, 30 percenként méregetni, csak hogy tutira menj), az úgynevezett cukorcsúcs pontosan mennyi, mert ha ez túl magas, az a babát is megterheli, az ő hasnyálmirigye is bekapcsolódik a bizniszbe és ettől lesz nagyobb méretű. Ehhez képest persze nevetséges, hogy a sima terheléses vizsgálat a legtöbb helyen csak két pontos, nem méri a 60 perces cukorcsúcsot, a két órás mérés alapján nekem is minden a legnagyobb rendben lenne, közben meg a nagy túrót.
2022. okt. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezeket nekem sosem mondta még senki. Pedig 2 orvost is megkérdeztem:) Nagyon köszönöm, nagyon hasznos volt ezt olvasni. Így fogom mérni holnaptól.
2022. okt. 11. 20:50
 5/6 anonim ***** válasza:
60 perces ertek is fontos, ahogy irtak elottem.
2022. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És a 60 percet az első falattól kell számolni, én úgy tudom. Amúgy én kaptam erre diagnózist, miután az elfogadható terhelés után otthon 10 fölöttit mértem egyszer. A háziorvosnak írtam, egyből beutalt.
2022. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!